На прийомах виборців, які народний депутат України Сергій Терещук проводить щомісяця, немов у дзеркалі відбиваються всі проблеми і болі простих людей. До парламентарія звертаються з останньою надією на допомогу, обійшовши всі владні кабінети та інстанції.
У скрутну хвилину
Невисока чорнява жінка несміливо заходить до кабінету:
«Хіба думала, — звертається до Сергія Терещука, — що доведеться оббивати пороги? Та біда змусила». Лідія Литвиненко 42 роки трудилася медсестрою в медичних закладах Черкас. Заробила «аж» 620 гривень пенсії. Жінка захворіла на цукровий діабет і тепер змушена щодня робити собі укол інсуліну. Але через подорожчання медичних препаратів вона не може забезпечити себе ліками: одна ампула німецького «Лантусу» коштує 220 гривень. Вітчизняний інсулін дешевший, та Лідії Сергіївні він не підходить.— Таке горе — жити зі страхом перед комою — не тільки в мене, — бідкається жінка. — Багато хворих потребують імпортного інсуліну, бо від вітчизняного їм немає полегшення, а, навпаки, стає гірше. Однак ці медикаменти заборонено закуповувати за бюджетні кошти.
Сергій Терещук відразу зв’язується по телефону з головним лікарем обласної лікарні Валерієм Черняком.
«Справді, — відповідає на запитання народного депутата Валерій Петрович, — проблема з препаратами інсуліну є. І не тільки з імпортними, а й з вітчизняними. В області проживає понад шість тисяч хворих на діабет. Раніше ця категорія людей повністю забезпечувалася ліками за рахунок держави. У нинішньому році — лише наполовину. Тому необхідно вирішувати питання комплексно: і з виділенням необхідних коштів на вітчизняні ліки, і з закупівлею медикаментів зарубіжного виробництва».—
Отже, — підбиває підсумок розмови з Лідією Сергіївною Сергій Терещук, — я негайно звернуся до профільного комітету Верховної Ради, щоб спільно з ним порушити перед урядом проблему забезпечення ліками хворих на діабет. Це, звичайно, справа не одного дня, а вам препарати потрібні зараз. Через мій депутатський благодійний фонд ви отримаєте матеріальну допомогу. Ці кошти невеликі, та все ж, думаю, вони підтримають вас у скрутну хвилину.Допомога сільським забудовникам
До приймальні заходить високий чоловік з текою паперів у руках.
«Сільські забудовники просять вашої поради і допомоги», — каже голова обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Микола Сапенко. Він розповідає народному депутатові про стан справ зі зведенням сільських новобудов, про кредитування селян за програмою «Власний дім»:«
За два роки, як очолюю фонд, вдалося чимало зробити для його розвитку. Однак у порівнянні з іншими областями це крапля в морі невирішених проблем. За останні вісім років у Луганську кредити видано на суму 64 мільйони гривень, у наших сусідів вінничан — на 40, у Херсоні — на 33 мільйони гривень, а в нас, на Черкащині, всього на 3 мільйони 141 тисячу гривень».За словами Миколи Сапенка, до фонду звертається багато людей, сподіваючись отримати позичку, адже для селян навіть невеликий кредит — 10—20 тисяч гривень — велика підмога. Тим більше, що видають його під три відсотки річних з поверненням упродовж 20 років. Здебільшого позичальники беруть гроші на завершення будівництва житла, на ремонт хати, на газифікацію.
— Це правильно, — підтримує ініціативи Сергій Терещук. — Невеликими кроками можна більше зробити для розвитку села, ніж мега-проектами. Пропоную зустрітися з фракцією Народної партії в обласній раді й спільно накреслити план дій щодо порушеного питання. Бюджет, як державний, так і обласний, ще буде коригуватися.
Як видати книгу і відремонтувати клуб
На стіл перед Сергієм Терещуком лягає товста книга у глянцевій суперобкладинці
«Стежками Тараса Шевченка». Директор видавництва «Відлуння-плюс», інвалід по зору Олександр Прилуцький та його син, також Олександр, розповідають: «Це перший примірник науково-популярної книги. Ми прагнули видрукувати весь наклад до 195-ї річниці від дня народження Кобзаря. Однак через відсутність фінансування це здійснити не вдалося». Крім проблем з виданням свого дітища, Олександр Іванович просить народного обранця посприяти в поліпшенні матеріально-технічної бази видавництва, де працюють переважно інваліди.Сергій Миколайович доручає своїм помічникам підготувати листа до Фонду інвалідів України, а також до обласної держадміністрації з проханням допомогти у виданні суспільно необхідної книги.
З
«гуманітарним» питанням звертається до народного депутата і Валентина Кравченко, громадський директор клубу ветеранів «Зустріч». Сергій Терещук запевняє, що його депутатський благодійний фонд і надалі допомагатиме в ремонті клубу.До зустрічі через місяць
На квітневому прийомі народний депутат України Сергій Терещук особисто прийняв 27 громадян. Інвалід першої групи, учасник Великої Вітчизняної війни і визволитель Черкас Дмитро Фролович Семенченко скаржився на незаконне захоплення його орендованої земельної ділянки приватним підприємцем. Олексій Гричко, Петро Симон та їхня група підтримки — на кредитні спілки
«Імперія», «Експресія» та «Джерело», котрі не повертають вкладникам їхні кошти. Педагог Людмила Долгополова просила народного депутата допомогти працевлаштувати сина, котрий має дві вищі освіти, досвід роботи у банківських установах, а тепер залишився безробітним. Пенсіонери Федір Снітко та Василь Сирота порушили питання безплатного проїзду ветеранів у автобусному приміському транспорті. Нарікали люди і на Укрпошту, котра знову збільшила ціну на конверти, на пересилку посилок, обурювалися діями банків, які не тільки не повертають їхні заощадження, а й не видають гроші на лікування, на термінові операції чи похорон. Активісти квартальних комітетів Черкас звернули увагу Сергія Терещука на плани міського голови скоротити кількість комітетів самоорганізації населення обласного центру, що погіршить їх функціонування.— На всі усні та письмові звернення, — завершує прийом парламентарій, — протягом місяця дамо відповідь. Впевнений, моя команда помічників зможе допомогти багатьом людям у розв’язанні їхніх життєвих проблем. Ті питання, що стосуються вищих ешелонів влади, беру на себе я. У травні підіб’ємо підсумки нашої роботи і знов зустрінемося з виборцями. Як завжди, про число і час прийому черкащани дізнаються з оголошення по обласному радіо, по телебаченню та з місцевих газет.
Черкаська область.
На знімку: Сергій Терещук веде прийом виборців.
Фото Миколи КОСТЕЦЬКОГО.