У вівторок, 21 квітня, Голова Верховної Ради Володимир Литвин зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Словаччина Урбаном Руснаком (на знімку), який завершує своє перебування на цій посаді в Україні у зв’язку із закінченням терміну.
Голова Верховної Ради України привітав посла із завершенням
«цивілізованої президентської кампанії» та переобранням на другий термін чинного Президента Словацької Республіки Івана Гашпаровича, офіційний візит якого до України заплановано на другу половину поточного року.Висловлюючи задоволення розвитком взаємовідносин між Україною та Словаччиною, В. Литвин наголосив на необхідності подальшого поглиблення двосторонньої співпраці як на рівні комітетів, так і груп дружби.
Окреслюючи соціально-політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Голова Верховної Ради зазначив, що попереду
«на нас чекає не менш складний і драматичний період перебудовування та маневрування політичних сил, який почнеться одразу після травневих свят». Він висловив занепокоєння тим, що складна політична ситуація може вплинути як на економіку країни, так і на психологічний стан людей, «яких врятовує лише запас живучості та пристосовуваності».На його думку, слід зробити висновки з економічної кризи так само, як і з політичної кризи 2004 року, і в цьому контексті
«багато залежить від парламенту — або він буде ведучим, або ведений». «Якщо парламент буде веденим, то це стане політичним випробуванням для країни. Необхідно все зробити, аби цього не допустити», — сказав В. Литвин. — «Відповідальність має бути і у Президента, і у Прем’єр-міністра, і у парламенту. Необхідно перш за все враховувати інтереси людей, а не політиків».Голова Верховної Ради України не виключає переформатування коаліції та спроб внесення змін до чинної Конституції до липня цього року з тим, щоб остаточно прийняти їх у вересні. На його думку, зміни до Конституції торкатимуться способу обрання Президента.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Словаччина Урбан Руснак висловив сподівання на те, що
«найбільша сусідська країна із Словаччиною житиме за правилами, які зрозумілі в Європі, буде прогнозованою та скористається досвідом Словаччини щодо встановлення законів для всіх громадян без винятку, а також відмовиться від перерозподілу власності».Прес-служба Верховної Ради України.