До відновлення довіри людей
Учора відбулася нарада з координації дій усіх органів державної влади у кризових умовах розвитку економіки, в якій взяли участь Президент Віктор Ющенко, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності Микола Азаров, голова місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазарбазіоглу, представник Світового банку Пабло Сааведра та Голова Нацбанку Володимир Стельмах, повідомляє прес-служба глави держави.
Президент у своєму вступному слові нагадав, що питання подальшої співпраці з МВФ включає в себе кілька напрямів економічної політики. Насамперед ідеться про ухвалення двох законопроектів, що стосуються збалансування Пенсійного фонду та норми, що посилює фінансовий стан НАК
«Нафтогаз України» через збільшення на 6,1 мільярда гривень коштів для компенсації різниці в цінах. «Я звертаюся до всіх політичних сил з проханням підтримати ті законопроекти, які будуть внесені і розглянуті в парламенті завтра. На жаль, системні економічні кроки, які треба було робити до цього, — не вжиті», — сказав В. Ющенко.На переконання Президента, необхідно прискорити реалізацію такої програми в Україні, адже в 11 банках Нацбанком уже введено тимчасову адміністрацію, низка банків, до яких ця процедура не застосовувалася, також заявили про необхідність входження в їхній капітал держави для забезпечення нормальної роботи. Для початку масштабної рекапіталізації необхідно внести зміни до законодавства, тож Президент висловив занепокоєння тим, що існує декілька підходів до врегулювання цих питань — один від НБУ, другий — від Мінфіну. Відтак, глава держави запропонував НБУ і Кабміну протягом кількох днів узгодити свої позиції щодо необхідних для рекапіталізації законодавчих змін. Також Президент наголосив, що криза у банківській сфері виникла через недовіру, викликану, серед іншого, й політичними заявами.
«Не вплив глобальної кризи є ключовим фактором того, що відбувалося в останні місяці на валютному ринку. Втрачено мінімальну довіру людей на тлі політичних подій, які відбулися в той час, як до банківської системи, так і до національної грошової одиниці», — зазначив Президент.Через місяць може з’явитися новий формат коаліції
Про це заявив на вчорашній прес-конференції заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко. Боротьба з кризою і спільне бажання парламентаріїв працювати над антикризовою програмою, за його словами, може завершитися якісною співпрацею коаліції й опозиції.
«
Я мрію про коаліцію з чотирьох фракцій, — зазначив він. — Існує формальна співпраця, в рамках окремих законопроектів, а існує якісна співпраця — коаліція». Поки є дві альтернативи: або домовлятися, або йти на дочасні вибори. Нині, на переконання Миколи Томенка, популярна перша ідея. «Я хочу, щоб політики зрозуміли, українська і світова криза всерйоз і надовго. А для того, щоб вийти з кризи, не буває популярних рішень», — переконаний Микола Томенко.