ЛУГАНЩИНА
Готові добувати електроенергію зі сміття
В області планується будівництво декількох сміттєпереробних полігонів. За допомогою нових технологій із побутових відходів добуватимуть газ метан і далі перетворюватимуть на теплову енергію. Конкретно мова йде про створення таких полігонів біля міст Лисичанськ та Антрацит. Упоратися зі сміттєвою проблемою й водночас мати зиск луганчанам допоможуть іноземні інвестори в особі ТОВ
«Нова біотехнологія», засновниками якої є представники декількох зарубіжних компаній. На території області сьогодні розташовано 29 полігонів і 160 несанкціонованих звалищ, однак нову технологію з переробки відходів, пропоновану інвестором, можна застосувати лише на спеціально обладнаних територіях. Цим інвестор й опікуватиметься.Місцева влада дуже зацікавлена в реалізації цього проекту. Створені об’єкти дають змогу зменшити викид в атмосферу так званого парникового газу, що утвориться внаслідок розкладання побутових відходів і який шкідливий для навколишнього середовища. Викиди цього газу квотуються Кіотським протоколом, невикористані квоти можуть бути реалізовані. Інвестора цікавить саме цей аспект, а владу регіону — теплова та електрична енергія, яку можна використовувати для потреб територій. Робота з вивчення наявних у Луганській області полігонів твердих побутових відходів уже розпочалася. Наступним етапом буде паспортизація майданчиків, придатних для встановлення агрегатів для одержання метану. Як заявляють інвестори, сміттєпереробні полігони в десятки разів дешевше й набагато ефективніше спалювання сміття. Тільки один такий полігон може виробляти до 3 мегаватів електроенергії на годину.
Алла АНТІПОВА.
Крим
Замість вугілля — солома
У Первомайському районі Криму налагодили виробництво брикетів і гранул із соломи для опалення об’єктів соціально-культурної сфери сіл регіону. Місцеві керівники підрахували: параметри сировинної бази достатні для виробництва палива з біомаси і відходів сільського господарства. Посівні площі дають змогу виробляти щонайменше 25 тонн паливних брикетів і гранул, які за своєю щільністю та енергодайністю співмірні з вугіллям.
Віктор ХОМЕНКО.