Опозиція готова до діалогу з коаліцією

14 квітня стане відомо, чи ставитиме Партія регіонів питання про одночасні дострокові вибори Президента і парламенту. Про це заявив на вчорашній прес-конференції народний депутат-регіонал Юрій Мірошниченко.

За його словами, обов’язки опозиції, виходячи з доктрини демократичної організації суспільства, — контроль за владою. Саме тому опозиція завжди опонує владі. Нині, на переконання Юрія Мірошниченка, ситуація розвивається конституційним та демократичним шляхом. «Ми готові до діалогу. І опозиція, і, сподіваюсь, коаліція», — сказав парламентарій.

Як розповів заступник голови секретаріату Президента Ігор Попов, глава держави поки що не бачить правових підстав для дострокового припинення повноважень парламенту. Ці підстави може створити сама Верховна Рада, і вони передбачені в Конституції.

Ігор Попов наголосив, що влада працює недостатньо ефективно в боротьбі з економічною кризою. Він поінформував, що з 23 грудня 2008 року Кабмін вніс на розгляд народних обранців лише 10 законопроектів, що стосуються вирішення економічних проблем.

«Із цих 10 законопроектів парламент прийняв тільки два. Тобто криза в країні триває вже півроку, а в нас нема не те що комплексної програми, а й співпраці уряду і парламенту», — зазначив представник Президента у Верховній Раді.

У свою чергу голова правління Центру прикладних досліджень «Пента» Володимир Фесенко розповів, що останні події в Молдові є попередженням нашим політикам. «Ось до чого можуть призвести тактичні ігри навколо виборчого процесу і спроби ним маніпулювати. Ризик такого розвитку подій існує і для України», — підкреслив він.

Сергій МЕЛЬНИК.

На президентські вибори потрібно 940 мільйонів

ЦВК просить збільшити фінансування на проведення виборів глави держави

Учора Центральна виборча комісія розглянула звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів стосовно необхідності збільшення фінансування на проведення чергових виборів Президента, призначених парламентом на 25 жовтня 2009 року.

Як повідомила «Голосу України» керівник прес-служби ЦВК Зоя Шарикова, постановою ЦВК від 27 грудня 2008 року було затверджено подання Центрвиборчкому щодо обсягу коштів для підготовки і проведення чергових виборів Президента України. Тоді було визначено суму, необхідну для проведення таких виборів, — 941 млн. 285 тис. грн., у тому числі в разі призначення повторного голосування — 289 млн. 900 тис. грн.

Однак Кабінет Міністрів у державному бюджеті нинішнього року виділив для Центрвиборчкому на проведення президентських перегонів 712 млн. 157,1 тис. грн. «Тобто на 229 млн. 128 тис. грн. менше, ніж необхідно. Отже, зрозуміло: тих грошей, які виділив цьогоріч уряд, комісії не вистачить», — додала керівник прес-служби Центрвиборчкому. Відтак у прийнятому зверненні до парламенту та уряду Центрвиборчком відзначає необхідність збільшити фінансування на проведення чергових виборів Президента України, призначених Верховною Радою на 25 жовтня 2009 року, на суму 229 млн. 127,9 тис. грн.

Члени ЦВК також обговорили зміни до свого Регламенту та інших документів і питання про призначення обсягу бюджетних видатків, необхідних для проведення позачергових місцевих виборів 14 червня 2009 року.