Колишня гетьманська столиця Гадяч зібрала громадян і мешканців навколишніх сіл. Голова жіночої громадської організації Євдокія Місюра з гіркотою розповіла Голові Верховної Ради про побори з породіль на медпрепарати та пологи. Багато гадячан прийшли публічно обуритися бездіяльністю місцевої влади. Тільки за останній час у Гадячі закрився хлібозавод, і тепер хліб привозять з Полтави. Були продані сирзавод і м’ясокомбінат. Володимир Литвин зауважив, що порядок треба наводити передусім із себе. Він навів приклад, коли на прохання земляків у своєму селі посприяв будівництву пекарні, але як приїхав у черговий раз, то пекарня чомусь не працювала.

Гадячани порушували питання перед главою парламенту щодо забруднення довкілля місцевими підприємствами нафтогазового комплексу і неотриманням місцевими бюджетами коштів від видобутку вуглеводню.

Жителі 40-тисячного Зіньківського району передавали свої запитання, сподіваючись, що їх звернення таки будуть нарешті почуті, адже інші інстанції вони вже обійшли і все безрезультатно. Така ситуація, як повідомила депутат районної ради Людмила Герасименко, зокрема, із придбанням для центральної районної лікарні рентгенапарата. Голова спілки власників земельних і майнових паїв колишньої агрофірми імені Шевченка Людмила Лаврик, звертаючись до Володимира Литвина, повідала про багаторічне поневіряння селян і постійні нерозрахунки з боку орендарів і не тільки зазначеної агрофірми. Володимир Литвин на загал попросив дати координати орендарів і пообіцяв звернутися до Генпрокуратури з цього приводу. На площі перед районним будинком культури, де майже півтори години тривала зустріч із зіньківчанами, Володимир Михайлович відповів на більшість запитань, які стосувалися мізерного розміру пенсій, можливості безплатної освіти в державі, зависоких цін на ліки. Голову Верховної Ради просили посприяти у будівництві пам’ятника чорнобильцям, відродженні Опішні як культурно-туристичного центру. Володимир Литвин пообіцяв усі звернення вивчити і дати доручення юристам працювати. Проблемою для Зіньківського району є питання фактичного двовладдя. Вже вкотре районна рада висловлює недовіру голові районної держадміністрації, але Президент на це ніяк не реагує. Депутати районної ради очікують на позитивне сприяння з цього приводу Володимира Литвина.

Формат публічних зустрічей не обійшовся без політичного забарвлення. Для багатьох була цікавою думка Голови Верховної Ради стосовно ситуації в державі. Що далі чекати від політиків, які постійно лихоманять Україну. Володимир Литвин: «Вражає у нашій державі одне, на Сході голосують за «своїх» — щоб насолити «помаранчевим», а на Заході — за «помаранчевих», щоб не допустити «москалів». У центрі України — за всіх потроху, а тоді запитують у мене: чому олігархи грабують країну? Я відповідаю: що вони вами ж уповноважені, бо ви віддали їм свої голоси на виборах».

Володимир Литвин відверто відповів, що приїхав на запрошення полтавців і раніше вже побував у Великобагачанському та Хорольському районах: «Спілкуюся з вами, щоб знати, що те, що я роблю, має вашу підтримку. Мені соромно, як жалюгідно сьогодні живуть українці». Запитували у Володимира Литвина і про те, чи він йтиме у Президенти. В. Литвин: «Я прийшов сюди до вас не для цього. Я фаталіст. Треба жити так, як доля написана. А підсаджувати себе до якогось місця не варто». Голова Верховної Ради підтримав пропозицію зіньківчан, щоб місячну заробітну плату депутатів, які все одно нічого не роблять, передати тим, хто не отримує місяцями платні за свою роботу.

На знімку: зустріч Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з мешканцями Гадяцького району під час робочої поїздки до Полтавської області.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.