ЧЕРНІВЦІ

Чи відновить роботу аеропорт?

На початку року Чернівецький аеропорт припинив регулярні пасажирські рейси. Торік міська влада, комунальною власністю якої став цей об’єкт, інвестувала в його реконструкцію 20 мільйонів гривень. Але на продовження реконструкції, у першу чергу злітної смуги, грошей немає. Це може поставити підприємство на межу банкрутства. Тим часом у місті не розцінюють ситуацію як загрозливу. Тривають переговори між представниками обласної та міської влади, з тим щоб забезпечити продовження робіт. З початку березня міжнародний аеропорт «Чернівці» відновив сполучення з Туреччиною та Італією, обслуговує яке авіакомпанія «Львівські авіарейси». Першим рейсом до Стамбула скористалося майже 80 пасажирів. 29 березня авіакомпанія «Аеросвіт» обіцяє також відновити рейс Чернівці—Київ—Чернівці.

Сергій СУЛИМА.

КИЇВ

Європейський банк визначив п’ять банків, яким допоможе

Європейський банк реконструкції та розвитку визначив п’ять українських банків, яким він надасть фінансову допомогу. Про це повідомив журналістів прес-секретар київського представництва ЄБРР Антон Усов. Раніше президент ЄБРР Томас Міров заявляв, що банк має намір надати українським фінзакладам фінансування (у вигляді кредитів, субординованих позик або входження до статутного фонду) на суму близько 600 млн. дол. і проводить переговори з декількома українськими банками. Серед щасливчиків називають Укрсоцбанк, «Форум», «Мегабанк», Укрексімбанк і Укрсиббанк. Однак наданням однієї тільки допомоги для збільшення регулятивного капіталу співробітництво Європейського банку з українськими фінансовими закладами не обмежиться. «У майбутньому ми розглядаємо можливість надання нашим банкам-партнерам кредитних ліній для розвитку малого бізнесу й узагалі поновлення кредитування реального сектору економіки», — зазначив Усов.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ

«Електроном» зацікавилися столичні інвестори

Пакет акцій кам’янець-подільського заводу «Електрон», що його Фонд держмайна України вже кілька років безуспішно виставляв на продаж, нарешті виявила намір придбати столична фірма «Київспецресурс». Нагадаю, що до незалежності нашої держави «Електрон» був частиною потужного всесоюзного підприємства «Електроприлад», на якому працювало понад сім тисяч робітників.

Як заявив під час переговорів із міською владою та нинішнім керівництвом «Електрону» представник фірми-інвестора Андрій Корнієнко, кияни хочуть використовувати повний виробничий комплекс підприємства та земельну ділянку. На цій базі планують налагодити випуск медичного обладнання. Остаточну ціну Фонд держмайна називає 22,5 мільйона гривень.

Віра ШПИЛЬОВА.