Керівник депутатської фракції Блоку Литвина у Верховній Раді Ігор ШАРОВ вважає, що перед президентськими виборами знову розроблятимуться сценарії поділу країни на два табори-антагоністи. І особливої толерантності та зваженості потребує мовне питання.
За словами політика, як повідомляє прес-служба народного депутата, знову починають мусувати питання мови.
«Не секрет, що в нас достатньо є радикальних сил, які навіть ціною єдності країни хочуть запровадити примусову українізацію, а з другого боку, є політики, які свідомо ігнорують чинне мовне законодавство», — заявив Ігор Шаров.Хоч саме життя і маргіналізує, на думку лідера парламентської фракції Блоку Литвина, ті політичні групи, які будують свою діяльність виключно на спекуляціях на соціолінгвістичних та історичних відмінностях регіонів України. Але відсутність толерантності в цих питаннях серед представників вищого ешелону політикуму призводить до формування у людей стереотипу ворога.
З цього приводу Ігор Шаров назвав контраверсійною нещодавню законодавчу ініціативу народного депутата України від БЮТ Юрія Гнаткевича.
«Проект закону України «Про державну мову та мови національних меншин в Україні» має гарну мету, але, по суті, через низку своїх недоліків його однозначно можуть використати для приведення в дію маніпулятивної технології розколу країни за мовною ознакою», — переконаний парламентарій.Насамперед Ігор Шаров відзначив недосконалість статті 3 законопроекту, згідно з якою в адміністративно-територіальних одиницях, де жодна національна меншина не становить більш як 50 відсотків населення даної місцевості, в роботі державних, громадських органів, підприємств, установ і організацій використовується тільки українська мова.
На думку політика, цей підхід є абсолютно механічним і не враховує специфіки регіонів, які є переважно російськомовними, хоча там, за даними офіційного перепису, і проживає понад 50 відсотків етнічних українців.
Також
«незрозумілою» назвав Ігор Шаров норму про те, що мовою з’їздів, сесій, конференцій, пленумів, засідань, зборів, нарад, інших зібрань політичних і громадських органів, підприємств, установ і організацій в Україні має бути українська. «На моє переконання, робочою мовою зібрання громадян може бути будь-яка мова, обрана ними для спілкування, і тут держава грубо порушуватиме права людини, якщо диктуватиме, якою мовою проводити свої заходи громадським організаціям, приватним підприємствам і навіть політичним партіям», — заявив Ігор Шаров.Він також назвав
«безглуздою» статтю 35 законопроекту щодо мови ЗМІ. «В Україні діють умови вільного ринку, тому можна обговорювати питання про якісь тимчасові преференції для україномовної друкованої продукції, але не можна одним розчерком пера наказувати власникам популярних ЗМІ друкувати половину тиражів своїх видань українською мовою», — сказав Ігор Шаров.«
Нашій політичній силі цілком очевидно, що не треба перед президентськими виборами давати зайві приводи політикам і політтехнологам ділити країну на два протилежні табори, а тим паче — за допомогою недосконалих законопроектів створювати загрозу ущемлення прав великої частини громадян України», — висловив переконання лідер фракції Блоку Литвина у Верховній Раді.