ЛУГАНЩИНА
Вимушений простій закінчився
Після двомісячної зупинки запрацював цех оцтової кислоти на виробництві
«Оргсинтез» ЗАТ «Сєверодонецьке об’єднання «Азот». Вимушений простій керівники підприємства використовували для проведення капітального ремонту цеху самотужки. Попри економічні та фінансові труднощі, що почалися на «Азоті» з кінця минулого року, сєверодонецькі хіміки впроваджували сучасні системи менеджменту якості, що відповідають міжнародному стандарту. Змін також зазнають і системи управління виробництвом. На черзі — оцінка підприємства міжнародним сертифікаційним органом.Навіщо купують кустарні саморятувальники?
Луганська державна гірничотехнічна інспекція разом з 4-м воєнізованим гірничорятувальним загоном і представниками ВАТ
«Донецький завод гірничорятувальної апаратури» на шести шахтах регіону виявили 2347 ізолюючих саморятувальників ШСС-1У незаводського виробництва. І таких саморобних апаратів — 23,5 відсотка від наявних. Це далеко не перший випадок, коли вугільні підприємства закуповують неякісну продукцію кустарного виробництва без гарантії експлуатації. Ексклюзивне право на виробництво саморятувальників в Україні має тільки Донецький завод гірничорятувальної апаратури.Красти, так по-стахановськи
На одній із шахт луганські правоохоронці виявили факт розкрадання вугілля на суму 1,8 мільйона гривень. Посадові особи підприємства незаконно відвантажували продукцію комерційним структурам і фізичним особам. Як установлено перевірками, з травня по листопад минулого року нестача рядового вугілля на шахті становила 5174 тонни. З території підприємства паливо вивозилося приватним автотранспортом без оформлення відповідних документів. Щомісяця зловмисники вносили в облікові документи недостовірні дані, покриваючи нестачу неіснуючим вугіллям. Порушено кримінальну справу.
Податківці знайшли резерви
Великі платники податків Луганщини, яких більше сотні, цього року зменшили свої перекази до держбюджету. Проте з початку 2009 року податкові органи регіону внесли в державну скарбницю на 1,7 мільйона гривень більше, ніж за аналогічний період минулого. За словами начальника управління погашення прострочених податкових зобов’язань місцевої ДПА Тамари Соколової, такого результату місцевим податківцям удалось досягти завдяки реалізації заставного майна на суму близько 24 млн. грн., вилученню готівки з кас підприємств-боржників і застосуванню адмінарешту активів боржників. Крім того, до бюджету надійшло 148,5 млн. грн., уторгованих від реалізації безхазяйного та іншого майна, що перейшло у власність держави.
Алла АНТІПОВА.