ПОЛТАВЩИНА
Обираємо
«Сім чудес Полтави»Саме таку назву має конкурс, який стартує в рамках програми
«Полтава туристична». Проводиться він згідно з рішенням міськвиконкому. Його мета — обрання найкращої історико-архітектурної пам’ятки міста, сукупності пам’яток, його ландшафтно-природних та історичних куточків. За підсумками інтерактивного голосування визначать сімку найкращих туристсько-екскурсійних об’єктів обласного центру, які включать до путівника. А вибирати полтавцям та гостям міста є з чого — це і Біла Альтанка (на знімку), і архітектурний ансамбль Круглої площі, і тутешній краєзнавчий музей, і Спаська церква, і Каштанова алея, і Свято-Успенський кафедральний собор та чимало інших. Конкурс триватиме до 1 вересня цього року.У краї вдвічі зросла кількість убивств
З початку року на 30 відсотків почастішали розбій та пограбування, а кількість убивств зросла на 50 відсотків. І хоча більшість тяжких та особливо тяжких злочинів міліція області розкрила (із 24 навмисних убивств 20 розкрито), очільник полтавської міліції Михайло Цимбалюк наголосив на необхідності активізувати проведення заходів з профілактики злочинних проявів.
Валютні позичальники напередодні Дня сміху збираються протестувати
Акцію протесту мають намір провести в останній день березня в обласному центрі. Привід — понад 3,5 тисячі отримувачів валютних кредитів міста стали бідніші вдвічі, не можуть розрахуватися за отримані в кредит автомобілі та квартири. Добре, що хоч комерційні банки припинили відбирати заставлені автівки та житло. Місцеві позичальники валюти нині намагаються організуватися і згодом пікетувати філію Нацбанку в Полтаві.
«
Сьогодні неповернення валютних кредитів становить 15—20 відсотків. І подальша їх виплата проблематична. Філії міських банків видавали кредити в доларах, євро і навіть швейцарських франках, — розповідає керівник обласної філії Громадського антикризового комітету Анатолій Мокрий. — Доларові аукціони, які нині проводять, теж проблеми не розв’язують, бо долари ми купуємо по 8 гривень. Щомісяця власники авто платили 400 доларів. Але в жовтні це було дві тисячі гривень, а сьогодні — 3200. Навіть будучи працездатною людиною та маючи роботу, досить велика частина позичальників не в змозі погашати кредити. Втрати мають бути компенсовані з державного бюджету». Але як у такому разі бути з тими, хто кредити у валюті не брав?«
Житло подешевшало, автомобілі не купують. Відібравши у клієнта квартиру чи машину, фінансисти одразу отримують збитки — адже це майно слід охороняти. В разі конфіскації заставного майна отримувачі кредитів припиняють сплачувати внески», — зазначає співрозмовник. Люди ховають свої автівки від банків — до кращих часів, тим паче що вони застраховані. І таких випадків, коли зникають предмети застави і весь тягар лягає на страхові компанії, — чимало.Талановитих дітей підтримають... фермери
Понад два роки в області з ініціативи керівництва реалізується проект
«Славетні імена Полтавщини». Проект має на меті підтримку талановитих дітей краю, а також зростання їх у дусі патріотизму та любові до рідної землі на прикладі видатних земляків. На зустрічі з головою облдержадміністрації Валерієм Асадчевим керівник Асоціації фермерів та землевласників Полтавської області Микола Горошок заявив про готовність фермерів підтримати проект «Славетні імена Полтавщини». Він особисто пожертвує на ці благородні цілі 12 тисяч гривень, які у формі адресної матеріальної допомоги надійдуть обдарованим дітям, родини яких не мають великих статків і не можуть у повній мірі забезпечити потреби дітей для реалізації їхнього таланту. Крім того, адресну допомогу готові виділити й інші представники фермерських господарств.Фото автора.