ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА
Тисячі сімей вимагають
«автономії»В Івано-Франківському міськвиконкомі лежить дев’ять тисяч заяв від мешканців обласного центру з проханням дати дозвіл на встановлення автономного опалення. Міська влада видачу таких дозволів заборонила. Міський голова Віктор Анушкевичус вважає, що коли
«зараз цим людям дати дозволи, то в місті почнеться хаос, роботу теплокомуненерго буде розбалансовано», відключеними від опалення можуть стати садочки, школи, лікарні, і «тоді вся відповідальність ляже на міського голову». Про це він сказав журналістам під час прес-конференції, коментуючи ситуацію.Віктор Анушкевичус повідомив, що пропонує розробити план, в якому вказати райони, що можуть бути відключені від централізованого опалення. Мешканцям, які проживають у цих районах, дозволи даватимуть, решті — ні. Однак іванофранківці не відступають.
«Ми не хочемо жити за графіком «Теплокомуненерго», яке в холодні передзимові дні дожидає настання нормативних умов для подачі тепла в квартири. Тим більше, що не просимо милостиню, а за власні кошти хочемо облаштувати більш-менш нормальне проживання у своїх помешканнях, — пишуть вони у своєму колективному зверненні до міського голови і депутатів. — І чому, маючи так зване централізоване опалення, змушені встановлювати всілякі електроприлади, щоб обігрітися, помитися чи вимити посуд? А останні платіжки за опалення інакше як грабіжницькими не назвеш. Адже 6 гривень 30 копійок за обігрів квадратного метра — це вже занадто!» — обурюються вони.Свої права заявники погрожують виборювати
«через страйки і суди». І нагадують, що вибори не за горами. Хоча передвиборні обіцянки мало чого варті. Адже свого часу й нинішній міський голова обіцяв не перешкоджати людям встановлювати індивідуальне опалення.Імпортували більше, ніж експортували
Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Івано-Франківська у 2008 році становили 199,2 млн. доларів, імпорту — 210,0 млн. доларів. За даними Головного управління статистики в Івано-Франківській області, порівняно з 2007 р. обсяги експорту—імпорту зросли відповідно на 30,4% та в 1,9 разу. Однак від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами збереглося і становило 10,8 млн. доларів.
Провідна позиція в зовнішній торгівлі суб’єктів господарювання Івано-Франківська належить країнам Європи (в експорті — 80,1%, в імпорті — 77,6%), у т. ч. країнам ЄС (відповідно 79,8 і 76,5%). На країни СНД припадає лише 8,7% обсягів експорту товарів та 7,9% — імпорту. Найбільшими споживачами товарів, що експортувалися з обласного центру Прикарпаття, були партнери з Італії, Польщі, Чеської Республіки та Туреччини. Основу експортних поставок становили необроблена шкіра, механічне обладнання, машини і механізми, електрообладнання та їх частини, деревина і вироби з неї. На провідних позиціях у структурі імпорту товарів — полімерні матеріали, пластмаси, наземні транспортні засоби (крім залізничних), механічне обладнання, машини і механізми, електрообладнання та їх частини, текстиль та вироби з нього, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, некоштовні метали та вироби з них.
Отримати незаконну позику допоміг працівник банку
Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили групу людей, котрі незаконно отримали кредит у сумі 700 тисяч гривень. Як з’ясувалося, співзасновник ТзОВ, директор цього товариства та начальник відділу кредитування юридичних осіб банку змовилися, щоб отримати позику за фальшивими документами. Про це повідомила прес-служба МВС України. Прокуратура Івано-Франківська порушила кримінальну справу.
Бухгалтер поцупила в музею 157 тисяч гривень
Набув чинності вирок Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області стосовно головного бухгалтера Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Жінка незаконно заволоділа бюджетними коштами в сумі майже 157 тисяч гривень. Співробітники управління СБУ в області встановили, що впродовж 2004—2007 років працівниця підробляла відомості на видачу зарплати (збільшувала розмір своїх доходів на суму зекономлених музеєм коштів із заробітної плати).
Так, у грудні 2006 року жінка зазначила у відомості суму 9886 гривень 95 копійок, хоча фактично нарахована їй зарплата становила 1217 гривень 35 копійок, а у вересні 2007 року — 11016 гривень 06 копійок замість 1016. У суді підсудна визнала провину повністю й відшкодувала завдані музею та державі збитки. Ураховуючи це, суд позбавив її волі на чотири роки, заборонивши обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, в установах, організаціях всіх форм власності протягом трьох років.
Влада порозумілася з банками, підприємцями та громадянами
В Івано-Франківській області підписано меморандум порозуміння щодо спільних дій влади, банківських установ, підприємств та громадян для запобігання негативним наслідкам фінансово-економічної кризи.
Згідно з документом, банки, що підписалися під документом, зобов’язалися не підвищувати відсоткові ставки за вже отриманими кредитами; не вдаватися до послуг колекторських компаній; не вилучати майно боржників за умови погашення ними не менш як 50% суми кредитних зобов’язань.
Також меморандум передбачає можливість пролонгації кредитів та кредитні канікули. Зі свого боку громадські об’єднання підприємців і громадян мають дотримуватися угод із банками, звертатися до них при виникненні фінансових проблем, не допускати скорочення робочих місць. ОДА ж бере на себе роль посередника при виникненні проблемних питань, надаватиме інформаційно-правову допомогу підприємцям тощо.
Термін дії документа — три місяці. Нині його підписали уповноважені особи ВАТ
«Плюс-банк» —єдиного банку, зареєстрованого на Прикарпатті, та 16 із 64 філій банківських установ, що діють у регіоні.Посади калину біля хати
Майже 3,5 тисячі гектарів молодого лісу з’явиться на Прикарпатті весною цього року. Ще на 100 га землі працівники держлісгоспів створять захисні лісові насадження. Задля цього в лісових розсадниках уже вирощено 6,5 млн. штук сіянців. Населення теж може придбати в держлісгоспах посадковий матеріал для озеленення своїх садиб, дач та населених пунктів. У переліку з 97 найменувань — саджанці айви, барбарису, верби, гібіскусу, глоду, горіха, горобини, кизилу, липи, магнолії, самшиту, туї тощо. Наприклад, саджанець вишні коштує 5, бузку — 6, каштану їстівного — 25, жасмину — 10, гінкго дволопатевого — 45—60 гривень.