Туберкульоз на Хмельниччині принишк, але не зник. Такий висновок зробила обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, яка зібралася минулого тижня в Кам’янці-Подільському. Захворюваність залишилася на рівні минулого року — 64,1 випадку на 100 тисяч населення. Однак у Шепетівському та Славутському районах, а також на півдні області показники значно вищі. А смертність від палички Коха у Славутському районі більш як удвічі перевищує обласну цифру.

Влада намагається «покласти туберкульоз на лопатки», але цьому перешкоджає слабка матеріально-технічна база стаціонарів, де часто навіть немає належного опалення, як от у Новій Ушиці, а харчування хворих, що є важливою складовою лікувального процесу, недостатнє. Загрозою для спільноти є септики протитуберкульозних закладів: більшість не обладнана згідно з нормами. Як вважає заступник голови ОДА Микола Вавринчук, місцева влада повинна забезпечити повне фінансування регіональних програм протидії туберкульозу, проводити профілактичне рентгенологічне обстеження населення, в тому числі за допомогою пересувних рентгенологічних комплексів. Часом він стоїть у селі день-два без дії, бо сільська влада не подбала вчасно про підключення електрики або оповіщення селян про обстеження.

Іспити приймають роботодавці

Студенти Кам’янець-Подільського індустріального коледжу отримали можливість одночасно з дипломом здобути й перше робоче місце. За пропозицією міського управління міжнародних зв’язків і туризму роботодавці тут можуть бути присутніми під час державних іспитів. Приміром, завітавши на екзамен за спеціальністю «Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах», власники кількох готелів та піцерії запросили сімох кращих випускників на роботу.

Надія — на «острів свободи»?!

До 1,5 млн. грн. становить сума заборгованості із зарплати працівникам підприємств у Кам’янці-Подільському. Деякі місцеві заводи та організації залежать від роботи потужних промислових марок, як от «АвтоКрАЗ». Розрахунків за замовлення від нього чекають робітники «Автоагрегату» та виробничого підрозділу Українського товариства сліпих. Партнери запевнили, що вже в квітні гроші почнуть надходити, бо «АвтоКрАЗ» підписав договір на постачання автомобілів до Куби.