Прокуратура м. Макіївки Донецької області позбавила 2500 працівників ВАТ «Чернігівгаз» зарплати у березні. Про це заявили керівники газового підприємства на прес-конференції.

— Нещодавно у ВАТ «Чернігівгаз» відбувся обшук, — пояснила заступник голови правління з правових та корпоративних зв’язків Людмила Чернінська. — Вісім співробітників прокуратури з Макіївки вилучили частину комп’ютерних носіїв, зокрема сервер. Через це вся робота апарату компанії паралізована. Не працює електронна пошта. Ми відключені від Інтернету. Отож не маємо можливості отримати оперативні дані з газорозподільних пунктів щодо тиску та температури газу. В Макіївку поїхали й відомості з нарахованою зарплатою.

Як пояснили у ВАТ «Чернігівгаз», їм так і не стало відомо, яка була необхідність вилучати електронні дані, де ніби є якась інформація про донецьку фірму, котра щось продавала у Чернігів. Саме проти останньої порушено кримінальну справу. Експертиза електронних носіїв, за словами керівництва газового підприємства, надовго дестабілізує його роботу. Особливо виникає проблема через вилучення комп’ютерної техніки з бухгалтерськими програмами «Банк-клієнт» тощо.

Але, як з’ясувалося, ВАТ «Чернігівгаз» уже протягом двох місяців живе, по суті, в стані облоги. Практично щотижня його відвідують перевіряючі з різних інстанцій. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, «Чернігівгаз» перевірила Національна комісія регулювання електроенергетики. Побували тут і співробітники місцевої прокуратури, державної інспекції з цін. При обшуку 21 січня в офісі компанії було виламано двері в трьох кабінетах. Слідчим відділом податкової міліції ДПА в Чернігівській області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб ВАТ «Чернігівгаз» за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. У слідчих документах фігурує сума понад 20 мільйонів гривень, недоданих у бюджет упродовж 2006—2007 років. Газовики заперечують свою вину, посилаючись на відповідне роз’яснення Державної податкової адміністрації України. Нині щодо цих податкових зобов’язань тривають суди.

Нинішнє загострення ситуації щодо ВАТ «Чернігівгаз» дехто пов’язує з протистоянням Кабінету Міністрів проти «Росукренерго». Але парадокс у тому, що чернігівські газівники сьогодні достеменно не знають, у чиїй власності перебуває їхнє підприємство. Як пояснила Л. Чернінська, реєстратор на їхню вимогу не надав відомості про це. У той же час за офіційними даними «Укрнафтогазу», Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» володіє 38,25% акцій ВАТ «Чернігівгаз». Наглядова рада складається з восьми осіб. Їх було обрано загальними зборами, і в той час вони працювали на різних посадах в НАК «Нафтогаз України».

Водночас, як повідомив заступник голови правління з реалізації та розрахунків за природний газ ВАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, станом на 1 березня населення заборгувало підприємству майже 25 мільйонів гривень, а бюджетні організації — 8,4 мільйона гривень. Рівень проплат останніх склав відповідно 80 та 70 відсотків.

— Така велика сума боргу ставить під загрозу забезпечення постачальників газом, — сказав він.

Чернігів.