Миколаївська область

Вітряки почнуть працювати на економіку регіону

В Очаківському і Березанському районах Миколаївської області почалося будівництво вітрових електростанцій потужністю 300 МВт.

— Проект будівництва одержав підтримку в Кабінеті Міністрів, — розповів «Голосу України» голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Гаркуша. — Нині тривають проектно-дослідницькі роботи.

Реалізація проекту дасть змогу залучити іноземні інвестиції на суму 438 мільйонів євро. Перша черга, як прогнозують фахівці, буде побудована в 2009—2011 роках, спорудження другої заплановано на 2011—2013 роки.

Миколаївська облдержадміністрація запропонувала інвесторові укласти із сільрадами, на території яких здійснюватиметься будівництво вітрових електростанцій, договори соціального партнерства.

Нагадаємо, що 2008 року область виробила 19,7 млрд. кВт-годин електроенергії за споживання на власні потреби лише 3,2 млрд. кВт-годин.

В’ячеслав ВОРОНКОВ.

Івано-франківська область

Катаклізми не страшні

Місто Долина, що на Прикарпатті, на відміну від інших населених пунктів області, нинішні енергетичні катаклізми переживає без особливих ексцесів. Весь житловий фонд тут уже давно переведено на індивідуальне опалення. Програма з автономного опалення в Долині діє з початку двотисячного року. Лише торік на її реалізацію з бюджету міста було виділено майже два мільйони гривень. Із цих грошей профінансували встановлення котлів малозабезпеченим та пенсіонерам. Тож Долині не страшні нинішні проблеми з газом. Тут не переймаються тим, що не отримають ліміти. Як повідомив міський голова Долини Володимир Гаразд, у населеному пункті централізовано опалюються лише бюджетні установи. Біля кожної з них побудовані міні-котельні, які дають можливість якісно надавати послуги з обігріву приміщень. Нині міська влада має намір перевести ці котельні на альтернативне паливо.

Дарина НАЗАРЧУК.

Київ

Цемент — за рахунок відходів

У Мінприроди під головуванням міністра Георгія Філіпчука відбулася нарада з питань впровадження альтернативних видів палива і сировини у цементній промисловості.

Її учасники — промисловці, вчені — дійшли висновку про можливість використовувати в цій галузі замість газу відходи вугільної промисловості, виробництва мінеральних добрив, відпрацьовані шини, шлами очисних споруд тощо. На їхню думку, використання усіх видів альтернативного палива дасть можливість не тільки замінити газ, а й зменшити кількість відходів, повернути їх до матеріального виробництва, що водночас сприятиме розв’язанню найважливішої екологічної проблеми України.

Яків ГАЛЬЧЕНКО.