ЛУГАНЩИНА

«Донбасантрацит» не хоче йти під приватизацію

Інформація про можливу приватизацію цього року державного підприємства «Донбасантрацит» неабияк стурбувала мешканців Красного Луча. Вони вважають, що під час важкої фінансової кризи навряд чи варто сподіватися на прихід приватного інвестора, що зможе гарантувати соціальний пакет трудящим і заплатить адекватну ціну за державні акції. Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська звернулася до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і віце-прем’єра Олександра Турчинова з проханням виключити ДП «Донбасантрацит» з переліку підприємств, що підлягають приватизації. На її думку, перед ухваленням рішення варто провести громадські слухання і врахувати думку людей. За інформацією прес-служби народного депутата, законопроект про внесення ДП «Донбасантрацит» до переліку підприємств, що не підлягають приватизації, сьогодні перебуває на реєстрації.

Алла АНТІПОВА.

Тернопільщина

Підвищення тарифів відміняється. Поки що

Як вже повідомляв «Голос України», з 1 березня у Тернополі планувалося запровадити нові підвищені тарифи на теплопостачання та гарячу воду. Однак виконкому міської ради довелося відміняти своє ж рішення. На цьому наполіг голова ОДА Юрій Чижмарь. Він вважає, що процедуру встановлення тарифів було порушено, не відбулося їхнього громадського обговорення, не було чіткого економічного обгрунтування. Тому керівник області звернувся до прокуратури, Антимонопольного комітету, інспекції з контролю за цінами з проханням перевірити правомірність рішення виконкому стосовно підвищення тарифів. На його думку, несправедливою є й акція щодо попередньої оплати (до 28 лютого) за опалення і гарячу воду до кінця опалювального сезону за старими тарифами, оскільки заплатити наперед зможуть заможніші мешканці, а бідніші знову будуть у програші.

Отже, рішення відмінено. Та чи означає це, що плата за послуги КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» залишиться на попередньому рівні? Влада міста вважає, що без підвищення тарифів підприємство збанкрутує. Врятувати від цього може хіба що дотація в 14 мільйонів гривень — на рівні минулорічної. Але таких грошей у міській скарбниці немає, і держава за нинішньої скрути навряд чи допоможе. Непоганий ефект дає акція «Теплозаощадження» щодо попередньої оплати послуг. Якщо за весь січень споживачі тепла й гарячої води заплатили 6,5 мільйона гривень, то лише за три дні акції — майже 2 мільйони. Тож її не збираються скасовувати, а, навпаки, продовжать терміни. Тернополяни, з якими доводилося спілкуватися з цього приводу, переконані, що підвищення тарифів — лише питання часу. Правда, багато хто сподівається, що, можливо, підвищать їх не на 22 відсотки, як планувалося, а трохи менше.

Любов ЛЕВИЦЬКА.