1200-1300 дозволів (113 різного типу) щомісяця отримують у львівському міському дозвільному офісі підприємці, що започатковують чи розвивають свій бізнес. І що показово — 67 відсотків відповідей носять позитивний характер.
«Такі показники виводять львів’ян на лідерські позиції, — зазначила заступник голови Держкомпідприємництва Галина Яцишина, яка разом із заступником директора регіональної місії Агенції США з міжнародного розвитку в Україні, Молдові і Білорусі Сарою Вайнз побувала у Львові.— В місті Лева ми побачили приклад того, — підкреслила Г. Яцишина, — як можна прозоро і зі зручностями для підприємців організувати діяльність центру. Адже тут сконцентрована маса послуг — можна зробити необхідні копії і отримати консультацію, зачекати в разі потреби в приміщенні, а на вулиці, що важливо, передбачено місце для паркування автомобілів. У п’яти представництвах банків, що розташовані неподалік, можна, не гаючи часу, внести гроші за платні дозволи. Якщо ж щось не влаштовує, — до послуг анкети анонімного опитування, на які, наскільки ми переконалися, реагують миттєво. Є і сайт єдиного центру, де розміщена повна інформація щодо дозвільних документів, складається і електронний реєстр внутрішнього обліку, який засвідчує, що ваші документи прийняті, або
«говорить», що потрібно виправити в разі їхнього відхилення. Однак, як і в інших містах, у Львові можна помітити відсутність співпраці з земельними органами та ДАІ. А це значно сповільнює процес отримання та проходження документів. Нам показали листування з цими організаціями, які в роботі єдиного центру участі не беруть, отже, вирішуватимемо питання на центральному рівні, якщо вже на місцевому вирішити проблему не вдалося...В Україні загалом діє 681 дозвільний центр, однак більшості з них, на думку Держкомпідприємництва, можна поставити лише трійку, адже працюють вони більше для галочки, а основні дозволи, як і раніше, видаються в дозвільних організаціях, що й спричиняє корупційні дії чиновництва. На думку Сари Вайнз, українська система дозволів найзакритіша та найповільніша. В Америці, приміром, для започаткування бізнесу у сфері громадського харчування необхідно, залежно від штату, 2—3 місяці, в Україні ж не менше 10—12. Тому потрібно найближчим часом скоротити терміни отримання документів удвічі, а вартість послуг зменшити на 20—30 відсотків. Інакше складно буде провести в Україні Євро-2012, і марними будуть намагання створити справжнє футбольне свято європейського рівня.
До слова, саме з метою подолання більшості перепон для підприємців найближчим часом планується розгляд у другому читанні пропозицій щодо змін до Закону України
«Про дозвільну систему і господарську діяльність», які й мають розставити всі крапки над «і» в системі дозволів і термінах їх отримання.Львів.