Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і Президент Європейського банку реконструкції і розвитку Томас Міров (на знімку) обговорили питання стабілізації банківського сектору та шляхи зменшення впливу світової кризи на економіку України.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у понеділок провів зустріч з Президентом Європейського банку реконструкції і розвитку Томасом Міровом, під час якої було обговорено шляхи мінімізації впливу світової фінансової кризи на банківську сферу та економіку України загалом.

«Україна надає великого значення співпраці з Європейським банком реконструкції і розвитку, цінує ту велику роботу, яку нами вже зроблено, особливо — сьогодні, коли світ переживає непрості часи», — зазначив на початку зустрічі В. Литвин. Він підкреслив, що «сьогодні є цілком очевидною необхідність об’єднувати зусилля і всередині країни, і з партнерами за її межами».

Як прозвучало під час зустрічі, «давні стосунки України і Європейського банку реконструкції і розвитку свідчать, що Україна може розраховувати на підтримку ЄБРР». У цьому контексті Т. Міров нагадав, що, незважаючи на непросту ситуацію, вже торік ЄБРР інвестував в Україну 900 мільйонів євро. Нинішнього року, сказав він, банк готовий інвестувати ще близько мільярда євро. За словами Т. Мірова, допомога стосуватиметься стабілізації банківського сектору, інвестицій у модернізацію енергетичної галузі тощо. «Також ми хотіли б допомогти пережити ці непрості часи малому і середньому бізнесу України», — сказав він. При цьому Президент ЄБРР зауважив, що «для успішної реалізації цих намірів необхідно мати певні умови всередині України». Він також підкреслив, що «у банку хотіли б бачити системні кроки з виходу України із кризи». На думку Президента ЄБРР, у нинішній економічній ситуації «важливо не лише приймати правильні рішення і робити відповідні кроки, а й робити це вчасно». «Ми дуже хотіли б бачити дії, які сприяли б підвищенню можливостей України протистояти кризі», — зазначив він.

Характеризуючи економічну ситуацію в Україні, В. Литвин назвав її «стабільною в своїй складності». Велике значення у поліпшенні ситуації, на його думку, має стабілізація банківської системи України. За його словами, дуже важливо повернути довіру до банків, а задля цього має бути скоординовано позицію Президента України і уряду щодо політики рефінансування банків. «Передусім допомагати потрібно надійним банкам, а також тим з них, які фінансують реальний сектор економіки», — зауважив керівник українського парламенту.

Не менш важливим чинником поліпшення ситуації В. Литвин назвав прийняття змін до державного бюджету, який, за його словами, має бути реальним. Оскільки сам факт внесення змін до вже існуючого бюджету розглядається, за словами Голови Верховної Ради, «як доказ неспроможності політичного опонента розв’язувати економічні проблеми», треба, щоб Президент України і Кабінет Міністрів України подали до парламенту узгоджений проект змін до бюджету. Цей документ, на думку В. Литвина, має бути опрацьований у парламенті спільно з представниками місцевої влади: «Тоді кожен взяв би на себе частину відповідальності, а водночас ми вийшли б на узгоджене рішення».

В. Литвин наголосив, що сьогодні український парламент виконує надзвичайно складне завдання: забезпечити діалог і рівновагу в країні. «Усе залежатиме від того, як ми зуміємо тримати діалог», — сказав він і запевнив свого співрозмовника в тому, що «Україна має почуття відповідальності й свідома в необхідності рішучих, одностайних рішень».

Прес-служба Верховної Ради України.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.