Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і віце-президент Європейської комісії Гюнтер Ферхойген (на знімку) висловлюються за всебічну економічну інтеграцію України до Європейського Союзу.

Під час зустрічі з Г. Ферхойгеном на його прохання в понеділок В. Литвин, зокрема, охарактеризував як «надзвичайно плідний» візит української парламентської делегації до європейських інституцій, який відбувся минулого тижня. За його словами, «сьогодні саме той час, коли потрібен діалог, щоб побачити, що необхідно зробити спільними зусиллями, з огляду на глобальну світову фінансово-економічну кризу».

У свою чергу, Г. Ферхойген зазначив, що «роль парламентів у розв’язанні цих проблем є вирішальною».

Віце-президент Європейської комісії заявив, що мета його візиту — «додати нової динаміки процесу європейської інтеграції». На його думку, українські парламентарії можуть зробити свій внесок у цю справу на законодавчому рівні, зокрема — в частині адаптації вітчизняного законодавства до європейських стандартів. У цьому контексті Г. Ферхойген висловив думку про необхідність спільно «захищати засади вільної економіки, вільного ринку, вільного руху товарів та запобігати проявам протекціонізму».

Окрім цього, зазначив Г. Ферхойген, важливим завданням є поглиблення економічної інтеграції європейських країн, зважаючи на світові процеси глобалізації. З огляду на це, він висловився за «забезпечення повної економічної інтеграції України до Євросоюзу».

Голова Верховної Ради України заявив, що він вітає позицію Єврокомісії стосовно надання нової динаміки співпраці України з ЄС, наголосивши, що всі політичні сили, представлені у парламенті, «не мають розбіжностей щодо європейського вибору України». У цьому контексті він заявив, що Верховна Рада України «вкрай зацікавлена» в подальшому розвитку співпраці з Європарламентом, щоб адаптувати вітчизняне законодавство до європейських стандартів.

«У законодавчій роботі нам як ніколи потрібна налаштованість на стабільність і результативність, співпраця між Президентом, парламентом і урядом, щоб ми вийшли на прийняття системних рішень, — сказав В. Литвин. — Ключове завдання парламенту — утримати стабільність в Україні». Водночас Голова Верховної Ради України наголосив, що «певні розчарування в діях політиків не повинні закривати перспективу України».

Голови парламентських комітетів з питань фінансів і банківської діяльності, у закордонних справах, з питань економічної політики, з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Микола Азаров, Олег Білорус, Олександр Ткаченко, Наталія Королевська та заступник голови Комітету з питань європейської інтеграції Сергій Шевчук, які взяли участь у зустрічі, висловили свою точку зору на процеси, які відбуваються у світі і в Україні, та на шляхи співпраці нашої країни з Євросоюзом.

Прес-служба Верховної Ради України.