В обласному центрі всіх дітей вулиці вирішили взяти під опіку

У багатьох містах дитячі клуби при ЖЕКах припинили своє існування. Їхні місця зайняли бізнесові структури, магазини. Чим займатися дітям на вулиці? Куди піти? У Чернігові вирішили це питання не пускати на самоплив.

Днями у місті відзначили рік від створення комунального закладу «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання». З ініціативи міської влади він об’єднав 20 клубів за місцем проживання дітей. Фактично всі вони отримали друге дихання, оскільки за цю справу взялися професіонали, а керують системою не жеківські керівники, а фахівці освітньої сфери. Зазначимо, що подібна структура була утворена вперше в Україні.

— Міська влада намагається протидіяти впливу негативних явищ у молодіжному середовищі, — сказав з цього приводу чернігівський міський голова Олександр Соколов. — І один з варіантів цієї роботи — відновлення і налагодження діяльності клубів за місцем проживання. Реформування цих освітніх позашкільних закладів на сьогодні має позитивні результати і є гідною альтернативою вуличним розвагам дітей та підлітків, що пов’язані із шкідливими звичками. Цього року ще одним напрямом нашої діяльності стане робота з дітьми вулиці. Річ у тім, що два роки у Чернігові громадська організація «Лікарі світу — США» реалізовувала проект створення Центру соціальної роботи з дітьми вулиці. Фінансувався він у тому числі й за підтримки королеви Швеції. По завершенні проекту актуальним є питання про передання закладу, який працює з бездоглядними дітьми, територіальній громаді. Ми вирішили, що він має стати підрозділом Центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання.

Новоутворення, на його думку, також має сприяти залученню молоді до активної громадської роботи, самореалізації і, зрештою, «вирощувати, так би мовити, майбутній актив» міста.

...Клуби при ЖЕКах справді донедавна вражали своєю непривітністю. Адже для них не передбачалося ніякого фінансування, окрім оплати роботи педагога-організатора. Тепер усі фінанси об’єднані в одному закладі. Його керівництво надає методичну допомогу педагогам-організаторам, допомагає збільшувати кількість гуртків, забезпечує їх керівниками.

— Ми ще не встигли отримати на поліпшення матеріального становища клубів бюджетного фінансування, — зазначив керівник комунального закладу «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Віталій Сливко. — Адже кілька місяців тривав процес реєстрації, передання приміщень. Однак уже зроблено багато і силами працівників, і з допомогою спонсорів. Сьогодні діяльність клубів пожвавилася. При кожному працює кілька гуртків.

Особливістю всіх чернігівських клубів за місцем проживання молоді є те, що вони безплатні. Тобто вони дають можливість усім малозабезпеченим дітям займатися улюбленою справою або за допомогою педагогів знайти цікаве заняття, з користю та змістовно проводити свій вільний час.

На знімку: педагог-організатор Надія Нікуліна оцінює малюнки гуртківців підліткового клубу за місцем проживання «Ровесник».

Фото автора.