Новонароджені сироти...
На жаль, у Полтаві збільшується кількість дітей, від яких батьки відмовляються одразу після пологів. Так, за минулий рік після народження сиротами стали сімнадцять малюків. Днями цю проблему обговорювали із представниками студентської молоді у міськвиконкомі.
Найчастіше залишають своїх дітей у пологових будинках дівчата, які приїхали до Полтави навчатись. Як правило, покидають тих малюків, які народжуються після небажаної вагітності. Не таємниця, що молоді люди нині дуже легко зважуються на статеві стосунки, мало замислюючись над наслідками. Відмовляються молоді батьки від дітей і через суспільні стереотипи та безвідповідальність. Заступник міського голови Лариса Семеняга вважає, що все це — наслідки недостатнього виховання та незрілості молодих людей. У цій складній життєвій ситуації морально не підтримують юних породіль і батьки. Новоспечені дідусі та бабусі у більшості випадків самі наполягають на відмові від новонародженого малюка. Саме тому представники міського управління у справах дітей та молоді й проводять роз’яснювальні бесіди, щоб в майбутньому сиріт було менше.
Рушник гімназійної єдності
Уже восьмий рік поспіль у Решетилівській гімназії імені Івана Олійника на День соборності України стартував учнівський фестиваль
«Моя Україна — червона калина».Його відкрили низкою тематичних заходів, присвячених пам’ятній даті злуки українських земель.
«Окрасою першого дня фестивалю стала акція «Рушник гімназійної єдності». На честь 40-річчя навчального закладу започаткували традицію — щороку випускники будуть вишивати стільки сантиметрів полотна, скільки років гімназії. Рушник, який вишиватимуть кілька поколінь старшокласників, стане оберегом шкільної родини. А перший стібок на шкільному полотні запросили зробити народну майстриню Надію Вакуленко, яка вишивала і рушник національної єдності.Смерть через необачність
Цього року на Полтавщині четверо осіб померли через невчасне лікування гострого апендициту.
Ці прикрі випадки трапилися у Диканському та Глобинському районах. А в Полтаві від ускладненого гострого апендициту загинула дитина. Усі хворі померли через те, що невчасно звернулися до лікаря. Крім того, лікарів турбують факти пізно виявлених небезпечних хвороб. Загалом, торік в області проведено понад 75 тисяч оперативних втручань.
Лариса КОБА.