Перша в цьому році сесія Закарпатської обласної ради серед низки питань затвердила обласний бюджет на 2009 рік.
Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Петро Лазар, представляючи його депутатам, наголосив, що цей кошторис не зможе вирішити найболісніших проблем Закарпаття. У ньому не передбачено жодної копійки на порятунок Солотвинського солерудника, на поверхні якого виникли провалля. Минулих років копальня отримувала від 10 до 15 мільйонів гривень. У гірничих виробках рудника, до слова, розташовані унікальні республіканська та обласна алергологічні лікарні, яким загрожує підтоплення.
Подібна ситуація і з програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні Тиси. Цьогоріч на її виконання з планованих 220 мільйонів гривень передбачено тільки 37.
Усього ж загальний обсяг доходів обласного бюджету має скласти 1 мільярд 234 мільйони 100 тисяч гривень, видатки — 1 мільярд 233 мільйони 300 тисяч гривень. Головним джерелом надходжень залишається податок із доходів фізичних осіб (84,3 відсотка). Найбільші видатки передбачено на охорону здоров’я та освіту — відповідно 223 мільйони 700 тисяч та 159 мільйонів 333 тисячі гривень.
Сесія затвердила також низку обласних програм: соціально-економічного розвитку регіону на 2009 рік, розвитку малого підприємництва, посилення соціального захисту малозабезпечених громадян
«Турбота», моніторингу довкілля та інші.Депутат Василь Лінтур порушив під час засідання питання переходу Закарпаття на енергоощадливі технології, щоб зменшити газову залежність регіону, й запропонував розробити стратегію енергетичного розвитку.
На пропозицію депутата Антона Зелінського прийнято рішення клопотати перед Президентом про присвоєння звання Героя України (посмертно) Степанові Клочураку, президентові Гуцульської Республіки, яка 90 років тому була проголошена в Рахівському районі.
Сесія ухвалила звернення до Ужгородської та Мукачівської міських рад про виділення приміщень для соціальних установ з обслуговування осіб без постійного місця проживання та звільнених із місць позбавлення волі.
Василь ЧОРНОГОР, Іван ГУДЗОВАТИЙ.