Голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголошує на необхідності спільного напрацювання всіма гілками влади програми дій з врегулювання ситуації в Україні та забезпеченні її реалізації.
«
Верховній Раді, урядові, Президенту необхідно спільно визначити програму антикризових дій і забезпечити її реалізацію, — сказав В. Литвин у середу під час зустрічі з директором Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Мареком Бєлкою. — Необхідно говорити однією мовою, виступати з єдиною позицією і в Україні, і за її межами».«
Попри розмаїття політичних думок у парламенті, в нас є розуміння, що Україна і світ переживають великі випробування, і дискусії у Верховній Раді свідчать про велике занепокоєння станом справ, — сказав Голова Верховної Ради України. — Я цілком свідомий, що у Верховної Ради, її профільних комітетів є розуміння щодо необхідності діяти невідкладно». «Треба мати політичну стабільність, тісно співпрацювати з урядом, виробляти спільну позицію з Президентом. Головне — нам потрібна робота, побудована на реалізмі», — додав він.Відповідаючи на запитання, Голова Верховної Ради України висловив думку, що закон про державний бюджет на поточний рік потребує перегляду. Разом з цим В. Литвин наголосив, що зміни до бюджету не повинні вноситися терміново, бюджет
«не має перетворитися на інструмент політичної боротьби і зведення політичних рахунків». При цьому він зазначив, що ухвалення змін до основного фінансового документа країни повинно супроводжуватися прийняттям низки законопроектів, які «дозволять Україні жити».Торкаючись відносин України з МВФ, В. Литвин висловився за необхідність продовження співпраці з цією впливовою фінансовою організацією.
«Інакше з`являться негативні сигнали щодо України», — сказав він.У свою чергу, директор Європейського департаменту МВФ заявив, що фонд розглядає Україну як важливого партнера.
На думку М. Бєлки, з огляду на складну економічну ситуацію, яка склалась і в Україні, та і у світі внаслідок фінансово-економічної кризи, необхідна політична консолідація всередині країни і формування пакета антикризових заходів у економічній і фінансовій сферах задля мінімізації наслідків кризи. Важлива роль у цьому процесі, вважає він, належить парламенту.
М. Бєлка наголосив, що МВФ готовий і надалі співпрацювати з Україною, зокрема, надавати відповідні консультації щодо шляхів виходу з кризи. Разом з тим, зазначив він,
«остаточні рішення мають прийматися українською владою».Прес-служба Верховної Ради України.