Тернополю загрожує екологічна катастрофа
Контейнери для сміття поблизу мого будинку переповнені. І так по всьому місту. Починаючи з 1 лютого, відходи ніхто не вивозить. Натомість автомобілі комунального транспортного підприємства, яке мало б цим займатися, стоять під стінами міської ради, облдержадміністрації та податкової адміністрації. Транспортники кажуть, що пікетуватимуть органи влади доти, доки не буде закрито карну справу щодо сплати підприємством більше 5,8 мільйона гривень екологічного збору плюс штрафів (разом понад 11 мільйонів гривень).
Якщо екологічний збір закласти в тарифи, пояснюють у міській раді, тоді справу відкриє екологічне відомство, адже воно ще у 1997 році дало припис про припинення експлуатації Малашівського сміттєзвалища — єдиного, куди обласний центр з 1977 року звозить відходи. Мало того, що переповнене, воно ще й розташоване всього за кілометр від Івачівського водозабору, звідки п’ють воду мешканці Тернополя і навколишніх сіл. В обласному управлінні екології пояснюють: під сміттєзвалищем накопичилися сотні тисяч тонн рідкого токсичного інфільтрату, який у будь-який момент може з’єднатися з водозабором. Тоді екологічна катастрофа неминуча.
Грім грянув не з ясного неба. Більш як за десять років у проблеми виросла довга борода, проте владі, як міській, так і обласній, зайнятій політичною колотнечею, не до її вирішення. Дороги в Тернополі вкрай розбиті, на тротуарах у центрі міста сама не раз ламала каблуки. Мешканців міста довго
«годували» казочками про суперпроекти будівництва сучасних сміттєпереробних заводів, залучення інвестицій тощо, а насправді навіть землі не відвели під таке підприємство. Ділянка, де розташоване Малашівське сміттєзвалище, також фактично не узаконена. Фахівці кажуть: якщо протягом п’яти днів з міста не вивозити сміття, доведеться оголошувати надзвичайний стан. Звісно, завод за місяць чи два не збудуєш, тому, швидше за все, закрите сміттєзвалище й далі експлуатуватимуть, а мешканці міста житимуть, мов на пороховій бочці. Хто зна, яку воду п’ємо?Любов ЛЕВИЦЬКА.
Чернігівщина
Урна — найкращий подарунок
На вулицях Чернігова додалося ще 100 урн для сміття. Такий подарунок управлінню житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради зробила Українська гірничо-металургійна компанія в рамках проекту
«За чисте місто». До речі, він не перший. У 2007-му підприємство встановило безкоштовно у місті на Десні 350 урн. Фактично тепер кожна третя урна в обласному центрі виготовлена коштом спонсора.Сергій ПАВЛЕНКО.