Кошти, виділені державою для захисту від недуг селянської худоби, чиновники використали на придбання... автомобілів та квартир для себе. А призначені для тварин медпрепарати просто викидали на смітник.

Понад 3,3 мільйона гривень — у таку цифру вилилися порушення в фінансово-господарській діяльності державної ветеринарної медицини в Херсонській області. Окрім того, ще 1 мільйон 700 тисяч служба втратила через неефективні управлінські дії — такого висновку дійшли співробітники контрольно-ревізійного управління, перевіривши роботу ветеринарних закладів.

— Безгосподарне витрачання грошей прямо таки вражає, — коментує ситуацію начальник відділу обласного КРУ Леонід Калініченко. — Вакцину для свійських тварин просто знищували! Препарати закуповували в надто великій розфасовці, розрахованій на кілька тисяч доз, які належало використати одразу, оскільки після відкривання упаковки препарат залишається ефективним лише протягом години. Далі він стає непридатним до застосування. Проте ветлікар за годину в змозі зробити трохи більш як сто ін’єкцій. Отож понад 90 відсотків препаратів відправляли на смітник. Коли ж мова йде про вакцинацію худоби в приватному секторі, тобто шляхом обходу по дворах, кількість тварин, провакцинованих за годину, стає ще меншою.

До всього, ревізори виявили надлишкове отримання ветпрепаратів для щеплень. Так, у 2007 році Бериславська ветеринарна лікарня отримала їх на 157 відсотків більше від потреби. Але використано було лише 69 відсотків. А закуплені обласною службою на 64 тисячі гривень препарати «Максикан» та «Медикарін» не передавалися підрозділам узагалі. Порушення в фінансовій діяльності ветслужби зафіксовано в Іванівському, Каланчацькому, Скадовському, Генічеському, Голопристанському та інших районах.

Утім, кричущі розтрати виявлено не лише стосовно придбання та використання медикаментів. Обласна ветслужба допустила перевитрати на придбання транспорту, побутової техніки, а також надмір витратила грошей на так звані представницькі цілі.

Як повідомили в прес-службі КРУ, понад 38 тисяч гривень бюджетних коштів Херсонська міська лікарня ветмедицини використала начебто на оздоровлення своїх співробітників. Але підтверджуючі документи про це відсутні. «Нестиковка» і в документах щодо договору з приватним пансіонатом, куди було перераховано 50 тисяч гривень. Натомість, зіставивши кількість відпочивальників, днів їхнього перебування та добової вартості, перевіряльники засвідчили: актами виконаних робіт підтверджено витрати лише на 12 тисяч гривень.

Але найбільш цинічним ревізори вважають той факт, що управління ветеринарної медицини в області незаконно витратило кошти на придбання квартир та авто. Матеріали з цього приводу передано до обласної прокуратури, і справа перебуває під наглядом заступника прокурора області Віктора Матвійчука.

— Матеріали нині вивчаються, перевіряємо, як оформлені квартири, адже вони повинні мати статус виключно службового житла, — зазначає, коментуючи ситуацію, прес-секретар прокуратури Херсонської області Федір Самойленко. — Фактам буде дано правову оцінку, і у визначений законом термін буде прийнято рішення щодо порушення справи.

Тим часом працівники КРУ встановили, що придбані у 2007 році і автомобіль за 184 тисячі гривен, і дві квартири по провулку Козацькому в центрі міста — двокімнатна за 200 тисяч гривень та трикімнатна за 350 тисяч гривень, службовими так і не стали. Договори купівлі-продажу були оформлені безпосередньо на тих, хто в них заселився: головного бухгалтера та начальника підрозділу. І прізвища цих людей відомі. Оборудки відбувалися, пояснив нашому кореспонденту начальник відділу Леонід Калініченко, безпосередньо між фізичними особами: продавцями та покупцями, про що свідчать нотаріально засвідчені акти, а оплачені були, зауважте, коштами відомства.

Херсонська область.