У парламенті зареєстровано проект постанови про проведення парламентських слухань
«Стратегія інноваційного розвитку України на 2010—2020 роки в умовах глобалізації викликів», метою яких є консолідація зусиль законодавців, урядовців, науковців та бізнесових кіл суспільства задля впровадження інноваційної моделі розвитку країни, забезпечення її конкурентоспроможності.Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Володимир Полохало на спільному засіданні з Консультативною радою з питань інформатизації при Верховній Раді України.
Розробка державної політики, яка забезпечувала б якісне управління інноваційними процесами, сприятиме економічному зростанню держави та підвищенню її конкурентоспроможності.
«
У сучасному світі якість управління інноваційними процесами стала визначальним чинником конкурентоспроможності національних економік. Технологічне відставання від розвинених держав становить загрозу національній безпеці, призводить до її перетворення в ресурсний придаток однієї або групи країн-лідерів», — зазначив Володимир Полохало.На засіданні підкреслювалось, що заходи щодо державної інноваційної політики, зафіксовані в затвердженій десять років тому парламентом Концепції науково-технологічного та інноваційного розвитку України, так і не були профінансовані належним чином.
Голова комітету наголосив, що
«за останні роки типова щорічна цифра видатків на науку становила 0,3 — 0,5 відсотка ВВП». Як наслідок, спостерігається відплив з України кваліфікованих наукових та технічних кадрів, занепад багатьох наукових шкіл, стрімка деградація матеріально-технічної бази, зростання ролі іноземних інвесторів. «Зокрема, знижується кількість інноваційно-активних підприємств — 26 відсотків у 1994 році проти 14,2 відсотка у 2007-му», — додав він.Отже, ситуація, яка склалась в інноваційній сфері, робить нагальною розробку державної політики, яка забезпечувала б розширене відтворення об’єктивної бази інноваційної діяльності та незворотній вплив інновацій на прискорене економічне зростання країни.
У більшості держав, які своє майбутнє пов’язують із здобутками науки та активними інноваційними процесами, розроблені документи, які визначають концептуальне та стратегічне бачення національної системи. Такий документ, приміром, уперше розроблено в США, його також мають Велика Британія, Франція, Німеччина, інші країни ЄС, а також Росія, Білорусь, Казахстан...
— Саме тому Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти планує у червні провести парламентські слухання, у підготовці яких активну участь закликаю взяти і членів Консультативної ради з питань інформатизації при парламенті, — зазначив Володимир Полохало.