Легка атлетика. Європейська асоціація легкої атлетики (ЕАА) назвала найкращим атлетом грудня українця Сергія Лебедя. За підсумками опитування він набрав більше третини голосів.

Як повідомляє офіційний сайт асоціації, добитися такого почесного визнання нашому бігуну допомогла чергова, восьма, перемога на чемпіонаті Європи з кросу (Брюссель, 14 грудня).

Континентальна асоціація почала визначати найкращих спортсменку і спортсмена місяця з 2007 року. Отже, Лебідь став першим українським спортсменом, який потрапив до числа переможців опитування ЕАА.

Турнірна хроніка

Велоспорт (трек). Пекін (Китай). Четвертий етап Кубка світу. Українські спортовці Любов Шуліка та Віталій Щедов здобули срібні нагороди. Шуліка вийшла до фіналу у спринті і боролася за «золото» з литовкою Сімоною Крупескайте, але поступилася і задовольнилася «сріблом». Щедов здобув друге місце в індивідуальних перегонах переслідування на 4 кілометри. Раніше бронзову нагороду здобула Світлана Галюк (індивідуальні перегони на три кілометри).

Фехтування. Кюнзельсау (Німеччина). Етап Кубка світу серед юніорок. Українка Ірина Кравчук із Хмельницького виграла «бронзу» у турнірі шаблісток. На шляху до медалі Ірина в 1/32 фіналу здобула італійкою 15:6, в 1/16 здолала польку 15:12, в 1/8 поборола німккеню 15:4, у чвертьфіналі вибила ще одну італійку 15:7. І лише у півфіналі поступилася італійці Сінігаглії 8:15.

Фінал Євро-2009 — зелене світло!

Баскетбол. Жіноча збірна України в останньому матчі групового додаткового відбірного турніру програла в Німеччині місцевій збірній. Однак цей результат (Німеччина—Україна 48:45 (19:19, 7:6, 6:14, 16:6) жодним чином не вплинув на розподіл місць у групі «А». До фінального турніру Євро-2009 вийшла збірна України. Там суперницями підопічних Володимира Брюховецького також у групі А стануть збірні Чехії, Іспанії та Словаччини.

* * *

Чемпіонат України. Суперліга. Чоловіки. «Миколаїв» — «Азовмаш» (Маріуполь). 66:86 (23:21, 12:27, 13:18, 18:20). «Сумихімпром» — «Київ» 60:61 (18:16, 16:14, 16:15, 10:16). «Полтава» — «Донецьк». 87:90 (32:21, 19:26, 20:29, 16:16). «Пульсар» (Рівне) — «Хімік» (Южний). 61:64 (14:14, 17:21, 15:16, 15:13).

«Київ» — 13 перемог, «Азовмаш» — 12, «Донецьк» — 9, «Хімік» — 8, «Миколаїв», «Сумихімпром» — по 5, «Пульсар» — 4, «Полтава» — 3.