Підготовка до свят подарувала робочі місця

Понад 50 найбільших магазинів Полтави активно включилися в передноворічну торгівлю. У великих торговельних мережах продажем подарунків і прикрас займаються окремі спеціалізовані відділи. Буде й вулична торгівля — понад 100 лотків перед Центральним ринком і біля універсаму «Полтава». Завдяки цьому 250 полтавців забезпечені роботою. Ще 80 робочих місць дають ялинкові базари, пропозиції щодо збільшення їх продовжують надходити. Ціни на ялинки різні, залежно від висоти. Середні оптові відпускні — від 21 до 39 гривень. Вартість солодких подарунків для дітей — від 7 до 122 гривень. Розширеним асортиментом за пільговими цінами у 24 магазинах обслуговуватимуть ветеранів. У деяких із них найменування продукції збільшилися з 70 до 100. За пільговими цінами також діятимуть шість перукарень. Підприємницький сектор продовжить благодійницькі традиції. Наприклад, уже зараз один із бізнесменів, як і торік, виявив бажання безкоштовно забезпечити заклади освіти, охорони здоров’я і культури ялинками.

Альтернативні джерела енергії та перехід на індивідуальне опалення — першочергові завдання

Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев під час щотижневої наради запропонував на наступний рік розробити декілька стратегічних для області заходів з енергозбереження в рамках реалізації Енергетичної стратегії України. Оскільки використання природного газу в промисловості та для потреб комунальних підприємств — надзвичайно затратна справа, до якої додається ще й невизначеність у ціновій політиці, пошук альтернативних джерел енергії, перехід на індивідуальне опалення — першочергові питання. Валерій Асадчев навів приклад Червонозаводського Лохвицького району, де ще торік успішно запровадили індивідуальне опалення будинків.

Водночас голова облдержадміністрації висловив незадоволення відвертим гальмуванням реформування обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». Також він запропонував змінити схему оплати за газ, запровадивши встановлення лічильників з чіп-картами, тоді б автоматично вирішилося питання заборгованості споживачів за використаний природний газ, відбувалося б навіть кредитування галузі. Ідеальною схемою опалення житлових будинків було б поєднання кількох джерел енергії.

На Полтавщині він порекомендував енергетикам звернути увагу на електричну енергію як альтернативу використання природного газу. До речі, в рамках Енергетичної стратегії на Полтавщині передбачалося впровадження пілотних проектів з електроопалення в населених пунктах області, зокрема розглядається впровадження пілотного проекту з електроакумуляційного опалення в одній з бюджетних установ області.