У Хмельницькому обласному центрі зайнятості з початку року зареєстровано майже 41 тисячу вільних робочих місць та вакантних посад. Навіть у кризовому листопаді безробітним пропонувалося близько 1,2 тисячі вакансій. До того ж половина з них — для робітників, а чверть — для службовців. Кожне шосте вільне робоче місце — для осіб без спеціальної професійної підготовки. Цього ж місяця працевлаштували майже дві тисячі осіб.
Та попри все це до справжнього
«трудового раю» Хмельниччині далеко. Тільки через центр зайнятості цього року роботу шукали понад 78 тисяч осіб. А на початок грудня на обліку перебували 26 тисяч незайнятих громадян, майже 24 тисячі набули офіційного статусу безробітних. Серед них майже кожен другий свого часу займав місце робітника, а майже кожен четвертий — посаду службовця. Найважче підшукати роботу жінкам. Більше половини від загальної кількості незайнятих — жителі сільської місцевості, а третина — молодь. Багатьом довелося переконатись, що найважче — не знайти вільне місце, а втриматись на роботі. Людям пропонують такі скромні зарплати, що прожити на них неможливо. Саме через це дошка оголошень вакансій ніколи не буває порожньою, а покінчити з безробіттям не вдається.Щоб подолати цю суперечність, свої зусилля вирішили поєднати центр зайнятості, Хмельницька торгово-промислова палата, обласна та міська влада, організувавши День зайнятості. На масштабний захід запросили тих, хто шукає, і тих, хто надає роботу. Основну ставку зробили на молодь. Професійно-технічні навчальні заклади пропонували десятки різних робітничих спеціальностей. Тут-таки фахівці проводили профорієнтаційні семінари, тренінги. А ще кожен міг пройти тестування, щоб визначитись, до чого має нахил, чи зможе проявити підприємницькі здібності.
Протягом року за сприяння центру зайнятості професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли понад сім тисяч безробітних. Близько п’яти тисяч осіб проходили професійне навчання на замовлення конкретних підприємств. Якщо жодна вакансія не сподобалася, на ярмарку пропонували розпочати власну справу, яка до душі. Для організації підприємницької діяльності півтори тисячі безробітних отримали допомогу загалом на 7,4 мільйона гривень.