Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п’ятницю провів зустріч з делегацією BNP Parіbas Group на чолі з головним радником голови правління BNP Parіbas Group, членом спостережної ради АКІБ «УкрСиббанк» Жаном Лем’єром.

У ході зустрічі було обговорено низку фінансово-економічних проблем, які виникли в Україні через світову фінансову кризу.

«Сьогодні відбувається усвідомлення того, як розвиватимуться процеси в Україні у зв’язку з кризою, тому думка фахівців є для нас вкрай важливою», — наголосив В. Литвин. При цьому він зауважив, що економічні проблеми в Україні заполітизовані, тоді як «конче необхідний політичний реалізм», поінформувавши, що зараз Верховна Рада України на законодавчому рівні ухвалює закони, спрямовані на мінімізацію наслідків кризи.

За словами Голови Верховної Ради України, наразі на владному рівні триває «гостра полеміка щодо політики Національного банку України». У цьому контексті В. Литвин не заперечив проведенню дискусій із зазначеної теми, але, за його словами, владні структури повинні напрацювати узгоджену позицію. «Усі інститути влади повинні демонструвати віру і впевненість у банківській системі, до неї потрібно повернути довіру», — додав він.

В. Литвин також наголосив на необхідності отримання «чіткої картини щодо курсової політики для ухвалення бюджету наступного року».

У свою чергу, Ж. Лем’єр зазначив, що у групи Parіbas «особливе ставлення до України». «Ми дуже добрі партнери», — заявив він. При цьому головний радник голови правління BNP Parіbas Group запевнив, що банк готовий надати сприяння банківській системі України у разі потреби. На думку Ж. Лем’єра, українські банки є головним сектором економіки України.

Серед іншого учасники зустрічі обговорили питання щодо співпраці України з МВФ.

Володимир Литвин, зокрема, наголосив на важливості для української сторони виконувати зобов’язання, під які країна отримала кредит від МВФ. «Якби мова йшла про приватну справу чи приватну компанію, можна було б казати про бажання змінювати умови, але якщо йдеться про державу і про її міжнародне обличчя, — то треба виконувати взяті на себе зобов’язання», — наголосив він.

У нинішній ситуації, додав В. Литвин, «має бути скоординована позиція Нацбанку, глави держави, керівника уряду. Адже важливо, як до нас ставитимуться у світі, а політичне протистояння додає критичності у фінансово-банківській сфері».

Підсумовуючи, Голова Верховної Ради України зазначив, що «негатив, який принесла криза, має певний позитивний аспект — усвідомлення того, що можна жити лише на зароблене, що треба припинити змагання у популізмі, а головне — займатися реальним реформуванням економіки». Ці процеси, на думку В. Литвина, «сприятимуть тому, що у нас зміцниться і виживе відповідальний бізнес».

Прес-служба Верховної Ради України.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.