Виконання плану в умовах триденки

Уперше за роки незалежності країни холдингова компанія «Луганськтепловоз» з початку року випустила продукції на 1,127 мільярда гривень. За цей час виготовлено більш як 70 секцій тепловоза 2ТЕ116У, три секції тепловоза ТЕП150, 16 секцій електровоза 2ЕЛ5 та іншу залізничну техніку. У листопаді локомотивобудівники відправили російському та українському замовникам 10 секцій магістрального тепловоза і дві секції електровоза. Незважаючи на запроваджений через об’єктивні причини триденний графік роботи, колектив вирішив план грудня неодмінно виконати.

Алла АНТІПОВА.

Луганська область.

Вже турки наш берег не хочуть

Турецьке підприємство «Караденіз РО-РО» припинило фінансування робіт на причалах Скадовського морського порту. І підставою для цього послужило кілька факторів, серед яких можлива зміна керівництва порту та підпорядкування його Херсонському морському торговельному порту.

За словами начальника Скадовського порту Івана Орла, турецька фірма вклала в будівництво причальної стінки та інших об’єктів 1,35 мільйона доларів. Взаємовигідна співпраця триває вже давно, відколи тут діє поромна переправа Скадовськ—Зонгулдак.

Алла БРУСИЛОВА.

Херсонська область.

З Алеї скорботи поцупили туї

Акт вандалізму скоєно на нещодавно розбитій у Кам’янці-Подільському Алеї скорботи, де, крім раніше збудованих пам’ятників колишнім в’язням фашистських концтаборів, відкрито й меморіал вшанування жертв Голодомору 1932—1933 років. Варвари викопали туї, якими обсадили пам’ятний хрест. Правоохоронці поки що не знайшли негідників. Міська влада припускає: познущалися з народного пам’ятника шукачі легкого заробітку. Але їм навряд чи вдасться продати деревця на ринках міста та району, там на крадіїв чекає міліція.

Віра ШПИЛЬОВА.

Хмельницька область.

У захворюванні дітей на дизентерію знайшли винних

Епідрозслідування дійшло висновку, що Чернівецький молокозавод спричинив епідемію дизентерії в місті.

Масово хворіли діти в чернівецьких дитсадках двічі: у вересні та листопаді цього року. Останній раз захворіли 54 малюки із 25 дошкільних установ. Збудника дизентерії було виявлено на тарі продукції місцевого молокозаводу, яку централізовано постачали в дитсадки. Проте тоді остаточного висновку медики так і не дійшли. І лише в грудні виконуючий обов’язки головного санітарного лікаря Чернівців Валерій Востріков заявив, що епідрозслідування зробило остаточні висновки. 39 працівників молокозаводу хворіли на дизентерію. Продукція саме цього виробника стала причиною масового захворювання дітей у дитсадках міста.

Як уже повідомляв «Голос України», за рекомендацією СЕС керівництво Чернівецького молокозаводу придбало дизентерійний бактеріофаг для примусового лікування всіх працівників підприємства. Після проведення курсу такого лікування вони пройдуть бактеріологічне обстеження, і лише за негативного результату прийматиметься рішення про відновлення роботи підприємства. Для запуску молокозаводу його керівництво має також здійснити приписаний СЕС комплекс ремонтних робіт у виробничих приміщеннях, забезпечити централізоване водопостачання для виробничого процесу.

Проте залишаються запитання: чому на дизентерію хворіли діти тільки в дитячих садках, а вереснева епідемія взагалі охопила лише декілька установ, і тоді майже так само впевнено говорили про сосиски як джерело інфекції? Але ці запитання, здається, вже нікого не цікавлять. Крапку поставлено.

Сергій СУЛИМА.

Чернівецька область.