Донецька обласна рада готова прийняти рішення про скорочення витрат бюджету на 20 відсотків.

Про це журналістам заявив голова ради Анатолій Близнюк. Водночас він не схвалює ідеї автоматичного скорочення штатів чиновників: «Ми знизимо свої витрати таким чином, щоб їх мінімізувати. Держава повинна розпорядитися по-господарськи. А не просто скоротити прибиральницю тьотю Машу». Голова облради повідомив, що відмовився від поїздки до Парижа на засідання Асамблеї європейських регіонів, оскільки «ці гроші — це дво-тримісячна зарплата тих людей, яких ми хочемо скоротити».

У зв’язку зі складною економічною ситуацією в області чекають проблем із наповненням бюджетів. При цьому кожен район чи місто виходитиме з кризи «з урахуванням специфіки». «Безробіття, зниження заробітної плати, заморожування, зменшення фонду оплати праці, природне скорочення надходжень до місцевих бюджетів, до Пенсійного фонду тощо, — це ще попереду. Ми цього ще практично не відчули», — прогнозує А. Близнюк. На його думку, Державний центр зайнятості повинен збільшити фінансування саме регіонів-донорів, які найбільше потерпатимуть від кризи. Хоча, на переконання голови облради, роботодавці робитимуть усе, щоб зберегти кваліфіковані кадри і не йтимуть на масове скорочення штатів: «У нас до кризи був дефіцит кадрів. І якщо сьогодні роботодавець просто звільнить людину, яка давала йому прибуток, він завтра залишиться без свого підприємства».

А. Близнюк висловив задоволення Міжнародним інвестиційним самітом, який відбувся в Донецьку. Обласна рада виступила співорганізатором заходу, залучивши до співпраці відомі консалтингові фірми Deloіtte, Ernst&Yang, «Альтера-Фінанс». Всього на саміті були представлені 275 проектів, на загальну суму 10 мільярдів доларів. На виставку прибули понад 700 іноземних представників, із них понад половина — інвестори, в тому числі близько 100 стратегічних. Одну із технологій, створених фахівцями Донецького державного технічного університету, придбали просто на виставці. Ще по деяких проектах розпочато переговори, серед них — проекти будівництва шляхів, торгівельно-розважальних центрів, переробки коаліну, побутових відходів. Але одним із головних досягнень саміту голова облради вважає участь керівників органів місцевого самоврядування області. Отримавши необхідні контакти, міста і райони зможуть самостійно шукати інвесторів, створювати нові підприємства, що особливо актуально для старопромислового регіону.

Донецьк.