Актова зала Тернопільського національного економічного університету минулої суботи була вщерть заповнена. На день відкритих дверей майбутні абітурієнти приїхали з Тернопільщини та багатьох областей України. Хоча вуз ще відносно молодий (трохи більше 40 років), але авторитетний в Україні, стрімко розвивається. Підтвердження — минулорічний конкурс, на окремі факультети він становив дев’ять осіб на місце.
За словами ректора університету, доктора економічних наук, професора Сергія Юрія, провести день відкритих дверей на кілька місяців раніше, ніж у попередні роки, спонукали певні зміни, внесені до правил прийому, тому майбутні абітурієнти повинні заздалегідь мати максимум інформації. Скажімо, рішенням приймальної комісії вузу прохідний бал на спеціальність
«юрист» піднято із 124 до 140, «фінанси і кредит» — до 130. Це обумовлено тим, що на них був найвищий конкурс, і вуз має змогу вибрати кращих з кращих. Крім того, ректор радив подавати оригінал документів, а не копію — це свідчитиме про цілеспрямоване обрання спеціальності.Добрі результати демонструють і слухачі підготовчого відділення, що діє при університеті. Тут можна також здобути другу спеціальність, вступити в магістратуру, аспірантуру.
Сергій Ілліч ознайомив майбутніх абітурієнтів із сьогоденням і перспективами університету. Студентська родина налічує майже 30 тисяч осіб. Щоб вчитися у вузі, не обов’язково приїжджати до Тернополя. Університетські філії діють в Івано-Франківську, Вінниці, Луцьку, Нововолинську, Чорткові (Тернопільщина), Калуші (Івано-Франківщина), Форосі (Республіка Крим), Єревані (Вірменія), Афінах (Греція).
Щороку більш як 200 студентів навчаються у провідних університетах Німеччини, Швейцарії, Великої Британії, США, Польщі, Греції, стажуються і практикуються у зарубіжних фірмах, а іноземні викладачі приїжджають читати лекції до Тернополя. Адже в університеті діє кілька спільних із закордонними університетами факультетів. Цього року вперше в Україні тут почали видавати німецько-українські дипломи.
Абітурієнтам варто звернути увагу й на вивчення іноземних мов. Інтеграції в європейську освітню систему сприятиме і те, що Тернопільський національний економічний університет нещодавно став членом Великої Хартії університетів світу, а нині тут готуються до міжнародної акредитації. Це відкриває широкі перспективи перед вузом і його випускниками, підвищує рівень освіти.
Ректор, члени приймальної комісії відповіли на запитання майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків. Про свій вуз розповіли нинішні студенти. Гості також мали змогу ознайомитися з факультетами університету, його спортивною, оздоровчою та відпочинковою базами, гуртожитками, побували в аудиторіях. А поки бажаючі випробовували себе у вузівській олімпіаді, батькам показали концерт.
Тернопільська область.
Фото автора.