Прокуратура Вінницької області оскаржила в суді майже всі пункти рішення облради про посилення боротьби з пияцтвом та алкоголізмом.
Значне скорочення обсягів продажу спиртного зафіксовано на Вінниччині після 19 вересня цього року. Відтоді в регіоні набуло чинності згадане вище рішення облради. Підрахувавши втрати, місцеві підприємці звернулися до обласної прокуратури. Після цього було подано позов до Вінницького окружного адміністративного суду з вимогою визнати недійсними більшість пунктів антиалкогольного рішення депутатів облради. Позовну заяву підписав заступник прокурора області Петро Шишко.
Тим часом підприємці створили ініціативну групу, члени якої шукають підтримки серед депутатів щодо перегляду антиалкогольного рішення.
«Ми знайшли розуміння своїх проблем у всіх депутатських фракціях, — каже заступник уповноваженого Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва у Вінницькій області Олександр Печалін. — Вони погоджуються з тим, що частина пунктів обмежує права підприємців».Відмовилася виконувати антиалкогольне рішення рада міста енергетиків Ладижина. Там пояснюють це тим, що обмеження продажу спиртного призведе до збільшення самогоноваріння.
— Ми свідомо йшли на порушення деяких норм чинного законодавства, — вкотре повторює голова Вінницької облради Григорій Заболотний. — Тому одразу після сесії відправили низку пропозицій до Верховної Ради, керівників держави щодо внесення змін до законодавства у питаннях посилення профілактики у боротьбі з пияцтвом та алкоголізмом. Не можна спокійно спостерігати за тим, як спиваються люди.
Голова облдержадміністрації депутат облради Олександр Домбровський теж голосував за прийняття антиалкогольного законодавства.
«Ми повинні піклуватися про майбутнє молоді, а не захищати інтереси тих, хто продає для неї алкоголь. Таке враження, що всім раптом захотілося випити після дев’ятої вечора. І чи так уже обов’язково продавати спиртне вночі? Хоча деякі зміни треба буде внести до прийнятого рішення».Як ми повідомляли читачам, на Вінниччині обмежено години продажу алкоголю: у закладах торгівлі спиртне дозволено відпускати з 11-ї до 21-ї години, а громадського харчування — з 11-ї до 23-ї години. Не можна продавати алкогольні напої особам віком до 21 року. Заборонена торгівля у закладах біля установ соціального спрямування. Не дозволяється рекламувати спиртне у місцевих ЗМІ та засобами зовнішньої реклами.
Вінницька область.