У дитини було обпечено 72 відсотки тіла, опіки не вразили тільки голівку і кінчики ніжок
Днями після місячного лікування в опіковому центрі Вінницької обласної лікарні імені Пирогова повернулася додому маленька Віталіна Напасна. Весь цей час поруч з 1,8-річною онукою перебувала її бабуся Галина Очеретна. Мати не мала можливості допомогти донечці. На руках у неї ще двоє малюків: старшій сестричці Віталіни п’ять рочків, а братику тільки місяць від народження. Коли немовляті готували купіль, Віталіна підійшла до ванночки і, спіткнувшись, сіла в каструлю з окропом, яка стояла поруч. Сталося це увечері 2 жовтня цього року.
Батьки потерпілої мешкають у селі Стрижавка неподалік від обласного центру. Вони самі одразу доставили дівчинку до лікарні. Від больового шоку дитина знепритомніла. У неї було обпечено 72 відсотки тіла. Опіки не вразили тільки голівку і кінчики ніжок.
—
Це, можливо, один з десяти тисяч випадків, коли вдалося врятувати дитину з таким високим ступенем опіків, — каже хірург опікового відділення Андрій Поворозник. — Приблизно така ситуація була в Насті Овчар. Але ж де її лікували — в Америці...Дуже важливу роль відіграв фактор часу, кажуть лікарі. А також те, що батьки одразу правильно надали першу допомогу. Потерпіла перенесла дві операції.
«Спершу ми зняли омертвілу шкіру і наклали на уражені місця так звану ксеношкіру, — продовжує Андрій Поворозник. — Ми уже п’ять років використовуємо її і маємо непогані результати. Під час другої операції зробили пересадку власної шкіри дівчинки на ті частини, які були найбільше травмовані».За життя маленької Віталіни боролися також лікарі обласної дитячої лікарні — В’ячеслав Бердишев, Анатолій Стародуб, Оксана Муравська.
«Ми змушені були перевезти пацієнтку до дитячої лікарні, — додає Андрій Поворозник, — бо їхній заклад спеціалізований, там є таке обладнання, якого не маємо ми».—
Протягом року через наш опіковий центр проходить приблизно тисяча пацієнтів, — каже його завідувач кандидат медичних наук Василь Нагайчук. — Майже половина з них — діти. Не менше 50 діток віком до одного року. У таких випадках очевидна вина батьків. Було таке, що дитина навіть опинилися у казані з борщем. Один чоловік на будівництві впав у бочку з киплячою смолою. На щастя, обох їх вдалося врятувати.Рівень порятунку хворих з важкими опіками зріс у декілька разів після того, як у центрі почали використовувати ксеношкіру. Одужання пацієнтів лікарі пов’язують також із запровадженням методу
«вологої камери» та ще одного методу власної розробки, що має назву біогальванізації.— Завдяки цьому ми прискорили час проведення хірургічних операцій, — наголошує Василь Нагайчук. — Тепер їх робимо навіть на другий чи третій день після того, як пацієнт потрапляє на лікування. Раніше доводилося чекати не менш як три тижні.
Фото автора.