«Пропозиція А. Яценюка про тимчасову угоду між Президентом, урядом та Верховною Радою України є нічим іншим, як спробою зняти відповідальність за результати некваліфікованої й вузькокорисливої роботи керівництва держави — уряду і Президента», — заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович, коментуючи ініціативу глави парламенту щодо угоди про тимчасову взаємодію між фракціями парламенту, Президентом та Кабінетом Міністрів на період до повного подолання економічної та політичної кризи.

За словами О. Лавриновича, «Президент і Прем’єр-міністр очолюють політичні сили (БЮТ і «НУ—НС»), які сформували всю виконавчу владу й своєю діяльністю, зокрема, призвели до нечуваної інфляції, економічної та фінансової кризи».

Перший віце-спікер висловив переконання в тому, що «ця непродумана пропозиція А. Яценюка, по суті, є пропозицією щодо ревізії конституційного ладу держави». При цьому він зазначив: «У Верховній Раді України представлені фракції політичних партій, які безпосередньо від громадян України отримали права від їх імені ухвалювати рішення в їх інтересах. А уряд — це продукт двох фракцій БЮТ і «НУ—НС», які після виборів створили свою нежиттєздатну коаліцію».

О. Лавринович нагадав, що «парламентські фракції — це не суб’єкти підприємницької діяльності, які можуть домовлятися на свій розсуд, а представники поглядів, переконань та інтересів українського народу». Отже, переконаний він, «дві фракції, які сформували уряд разом із своїми лідерами Ющенко та Тимошенко, мають нести відповідальність за свою недбалу роботу».

Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України.