Учора Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк відвідав з робочою поїздкою Дніпропетровську область. Під час зустрічі з колективом Державного підприємства «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» та ДП «КБ Південне ім. М. К. Янгеля» глава парламенту підкреслив, що світова і внутрішня економічна криза негативно впливатиме на дві найпотужніші промислові області: Донецьку і Дніпропетровську, оскільки в них зосереджені підприємства металургійної, будівельної та хімічної галузей.

«Основна наша мета — не в Києві сидіти і думати, як виходити з кризи і нічого не придумати, а вирішити якнайшвидше разом з керівниками заводів, який другий пакет антикризових законів підготувати і прийняти парламентом. Сьогодні поки що його ще немає», — сказав Голова Верховної Ради.

За його словами, парламент ухвалив рішення про «доступ до ресурсів міжнародних фінансових організацій і про збалансування окремих бюджетних показників, що є лише маленьким першим кроком». «Основне — це те, як утримати економічну стабільність. Мова не йде про економічне зростання, його дуже складно утримати, але економічне життя як таке не повинне зупинитися», — наголосив глава парламенту.

Він висловився проти «залякування» жахливими показниками економічного падіння та безробіття і за розробку чіткого і зрозумілого плану, який сприятиме покращенню фінансово-соціальної ситуації. На його думку, «Дніпропетровськ — це найкращий майданчик для напрацювання рішень з розв’язання проблем безробіття».

Торкаючись проблем Південного машинобудівного заводу, Голова Верховної Ради нагадав, що нещодавно була прийнята програма розвитку космічної галузі. При цьому він підкреслив: необхідно, щоб «ті 1,5 млрд. грн., які були виділені на фінансування галузі, перейшли на 2009 рік і справно виділялися Міністерством фінансів».

«Не можна жити одним днем, необхідно планувати на десять років уперед», — підкреслив А. Яценюк. Визнаючи конкурентоспроможність пакету замовлень заводу, він також наголосив на необхідності технічної реконструкції та оновлення кадрів. При цьому А. Яценюк висловився за залучення до цієї галузі молодих фахівців.

Голова Верховної Ради України заявив, що найближчим часом він внесе на розгляд парламенту законопроект стосовно продовження дії закону про стимулювання розвитку космічної галузі, оскільки дія цього законодавчого акту спливає 1 січня 2009 року. А. Яценюк також зазначив, що «першою галуззю, яка має бути підтримана за рахунок стабілізаційного фонду, має бути аерокосмічна».

Прес-секретар Голови Верховної Ради України.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.