Акція газети «Голос України», яка пройшла у Слов’янську, замислювалася як шлях до тіснішого контакту з читачами. Саме такі зустрічі допомагають журналістам тримати руку на пульсі подій і проблем, знаходити цікавих співрозмовників. У свою чергу, для наших шанувальників ми намагалися створити водночас робочу і святкову атмосферу. Під час акції пройшов тренінг для юних журналістів на тему «Здоров’я молоді і ЗМІ», який провела керівник Всеукраїнської школи журналістського мистецтва «Голос молоді» Ірина Ольшанська. Наші молоді колеги провели опитування серед мешканців міста, з’ясовуючи, які саме теми цікавлять читачів і які газетні матеріали привертають увагу.

Постійні передплатники скористалися можливістю звернутися безпосередньо до представників газети. Наприклад, учасник Великої Вітчизняної війни, інвалід другої групи Анатолій Мірошниченко ось уже кілька років намагається відновити документи, які стосуються роботи в умовах Крайньої Півночі, і розраховує на допомогу «Голосу України». «Люди зараз бідують, і треба більше роз’яснювати, що їм належить за законом», — вважає наш читач. Родина Зінченків, В’ячеслав Степанович та Тетяна Михайлівна, звернулася по юридичну допомогу до газети з приводу майнового конфлікту. Нагадуємо, що всі передплатники газети, за умови пред’явлення квитанції на передплату на півроку або рік, мають право на безкоштовну юридичну консультацію, яку надають фахівці видання. «Голос України» читаю вже багато років, — розповів В’ячеслав Зінченко. — Подобається, що газета друкує всі закони. Адже простому смертному мало відомо про його права. Будь ласка, більше роз’яснюйте людям, які права вони мають і на що можуть розраховувати».

Фермер Сергій Сметанкін, котрий також завітав на свято, розповів, які проблеми переживають сільськогосподарські виробники: «Порушено ціновий баланс, сільське господарство зазнало дуже потужних ударів. По-перше, зруйновано банківську систему, систему кредитування. По-друге, відсутній як такий ринок зерна. Серед моїх колег питання про прибутки не стоїть. Питання — скільки ти недоотримаєш за підсумками року. Навколо вже чотири фермери збанкрутували. А як інакше, коли торік, приміром, соняшник коштував 4000 гривень за тонну, а сьогодні — 1100? Згоден, торік ціна була завищена. Але 2,5—3 тисячі гривень за тонну було б достатньо для стабілізації ринку. А кінцевий продукт — олія — у магазині торік коштував 11—12 гривень за літр, цього року — 10 гривень. Де ж наші регуляторні органи?» «Голос України» і надалі приділятиме увагу проблемам сучасного села.

Надзвичайно цікаву виставку для гостей свята підготував донецький майстер кованих фігур Віктор Михальов. «Із чого це зроблено?» — запитували глядачі, а дізнавшись, що композиції виготовлено з металу, обережно торкалися тендітних троянд, айстр, калл, наче перевіряючи, чи справді така краса може бути створена із заліза. Чи не кожен відвідувач прагнув сфотографуватися на згадку поруч із авторськими роботами. Віктор Михальов уже не вперше виступає партнером акцій «Голосу України». У Донецьку він навчає азам ковальського мистецтва школярів, серед яких чимало так званих важких підлітків. Роботи майстра стали окрасою площі перед Пролетарським райвиконкомом Донецька: тепер робітнича околиця виглядає не гірше, ніж центр міста.

Партнером свята став і Міжнародний Слов’янський університет (Харків). Студенти цього навчального закладу підготували спеціальну програму, яка засвідчила: в цьому вузі всі майбутні фахівці талановиті і демонструють творчий підхід. Виступаючи перед гостями, власний кореспондент газети «Голос України» по Донецькій області Ліна Кущ подякувала за співпрацю проректорові університету з виховної роботи Ганні Раковській та привітала колектив вузу з 15-річчям.

Редакція газети «Голос України» висловлює вдячність Слов’янській міській раді (міський голова Валентин Рибачук), голові депутатської комісії з питань економічної політики, бюджету і фінансів міськради Людмилі Валентиновій, міському центрові дитячої та юнацької творчості й усім нашим партнерам за організацію акції.

На знімку: читачі ділилися наболілим і дякували за цікаву газету.

Фото Олексія БУДЬКА.