«Використовувати юриспруденцію як заручника політичних бажань — це небезпечна практика», — заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр ЛавриновиЧ (на знімку) в інтерв’ю газеті «День».
На його думку, рішення чи то Мукачівського суду, чи то Київського окружного адміністративного суду зупиняти дію законів України або президентських указів, котрі виписані в межах його конституційних повноважень, «взагалі є замахом на правові засади». Тлумачення законів та указів Президента — це компетенція виключно Конституційного Суду України, — наголосив політик.
О. Лавринович висловив переконання в тому, що Україна може бути правовою державою, проте, зауважив він, «початок 2005 року став початком знищення права в Україні».
Коментуючи, на прохання журналіста, ймовірні сценарії зриву позачергових виборів, призначених на 7 грудня цього року, О. Лавринович підкреслив, що чинне законодавство це унеможливлює. Втім, він бачить вірогідність реалізації такого сценарію «суто політичними діями».
Торкаючись питання легітимності Верховної Ради України шостого скликання з огляду на набуття чинності відповідного указу Президента, Перший заступник глави парламенту наголосив на принципі неперервності дії влади, котрий є у всіх без винятку країнах світу. «Цей принцип закладено і до української Конституції. У нас не може бути жодного дня без уряду, Президента чи парламенту», — підкреслив він. При цьому О. Лавринович нагадав, що, відповідно до Конституції, «повноваження народних депутатів України і парламенту в цілому припиняються в момент складання присяги новообраним складом парламенту».
Водночас О. Лавринович висловив переконання в тому, що безпідставні вибори, прецедент чого було закладено минулого року, «дискредитують саме поняття демократії», і дав зрозуміти, що «як тільки ця дискредитація пройде певну межу, громадяни будуть готові до будь-якої диктатури».
Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України.