Багато корисних програм для України здійснюється за ініціативою Ради Європи, і вони інтелектуально збагачують європейським досвідом важливі сфери політичного і державного життя в Україні.

Підтвердженням ефективності й реальних результатів у формуванні високої політичної культури, опануванні кращого зарубіжного досвіду, сприяння законодавчій та управлінській діяльності є проект навчання і практикуму Української школи політичних студій. У її складі успішно діє лабораторія законодавчих ініціатив під керівництвом відомого політолога Ігоря Когута, а високий рівень програми досягається за сприяння представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні, екс-посла Швеції Ахе Петерсона. Тож не випадково навчання у Школі політичних студій завжди відбувається з великою зацікавленістю слухачів, які попередньо проходять конкурсний відбір (а це молодь, яка працює з депутатами у різних структурах влади, в громадських і політичних організаціях, органах місцевого самоврядування тощо).

Цього року виїзне засідання Школи політичних студій відбулося в Одесі, де найактуальніша сучасна тематика викладалась як відомими вченими-юристами, економістами і політологами, так і колишніми випускниками школи, які за рівнем фахової підготовки працюють в апараті уряду, центральних органах виконавчої влади.

Жваву дискусію і великий інтерес у слухачів з різних регіонів України викликала проблема лекції знаного доктора юридичних наук, професора Анатолія Селіванова, який плідно працює над новою моделлю судового ладу в Конституції України, а його ідеї зачіпають гострі проблеми конституційного правосуддя. Виступи керівника Євроатлантичного університету Олега Рибачука з питань євроатлантичної інтеграції, заступника міністра регіонального розвитку та будівництва Анатолія Рибачука щодо проведення адміністративно-територіальної реформи, а також судді Конституційного Суду України Віктора Шишкіна щодо проблем здійснення судової реформи спричинили інтерес молодих політиків до знань про сучасний стан вирішення суспільних проблем і протиріч.

Усе це зосередило увагу допитливих слухачів на створенні у творчих підгрупах школи оригінальної моделі майбутнього: «Україна 2020: розробка сценаріїв розвитку».

Потреба суспільства у молодих високоосвічених політиках стає дедалі гострішою, і тому творча функція Школи політичних студій з їх добору і навчання може слугувати прикладом реального співробітництва з Радою Європи в ім’я майбутнього України.