Лише конституційні зміни, а не вибори, зможуть розв’язати конфлікт всередині влади. Про це заявив учора заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко в Інституті політичних та етнонаціональних досліджень на ІV Курасівських читаннях, присвячених обговоренню змін до Конституції як засобу розв’язання політичних конфліктів в Україні.
Обов’язковою передумовою виборів в країні, за його словами, мусить бути розмежування владних повноважень, а отже — внесення змін до Основного Закону.
«Ми приречені піти шляхом внесення змін до Конституції, але вони повинні носити характер правової, політичної та суспільної легітимності», — вважає Микола Томенко.За його словами, правова легітимність передбачає те, що нова Конституція повинна прийматися за умови дотримання чинної юридичної процедури внесення змін і доповнень до Основного Закону. Політична легітимність полягає у досягненні консенсусу між основними політичними силами стосовно змісту змін, що будуть вноситися. Суспільна легітимність означає насамперед відмову від внесення до тексту Конституції ідей, які однозначно не сприймаються суспільством.
На думку Миколи Томенка, прийняття нової Конституції України повинне розпочинатися з віднаходження основними політичними силами консенсусу навколо тих пропозицій, котрі не викликають застережень і можуть бути підтриманими усіма провідними політичними силами.
«Це, наприклад, тема посилення ролі місцевого самоврядування, оптимізація виборчого законодавства, реформа судової системи та правоохоронних органів тощо. Такі тези наявні сьогодні у програмах всіх провідних політичних сил», — зазначив заступник Голови Верховної Ради.