Свято, яке звільняє від буденності

Дорогі вчителі, викладачі, вихователі!

Сьогодні велике свято, свято добра, мудрості, любові та турботи.

Хоч би як вирували політичні пристрасті в країні, хоч би куди закинула нас доля, є в житті речі, які ніколи не знецінюються, не тьмяніють, не забуваються. Це — Батьківщина, рідна земля, материнська любов, тепло першої вчительки.

Вчитель — найдивовижніша і свята професія.

Для кожного з нас він був і залишається найближчою та найдорожчою людиною. Через все своє життя ми проносимо пам’ять і про перші палички в зошитах у косу лінійку, і перші незграбні літери, і перші слова, написані власноруч під його дбайливим поглядом.

Тому кожний із нас до глибини душі вдячний вам за вашу невтомну працю. Ми в неоплатному боргу перед вами, бо неможливо повернути вчителю борг, як неможливо повернути борг матері за її недоспані ночі та материнську ласку.

Із святом вас, дорогі мої! Я дякую вам за вашу працю, доброту, толерантність, за те, що ви у нас є.

Запевняю вас, що я особисто і уряд України зробимо все для того, щоб повернути престиж професії вчителя. Я вірю, що вчитель знову стане найшановнішою людиною у суспільстві. Знаю, що ваше життя буде щасливим і забезпеченим не лише на словах, а й на ділі.

З повагою, ваша Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО.

Шановні вчителі!

Від щирого серця вітаю вас з професійним святом, яке давно вже стало всенародним — Днем учителя.

Всі ми, незалежно від віку і роду занять, впродовж усього життя пам’ятаємо рідну школу і щасливі роки, проведені в її стінах. Ми завжди з великою повагою і подякою згадуємо своїх вчителів, які віддавали нам свої знання, навчали нас високих людських якостей.

Цей святковий день — ще один привід, щоб висловити вам щиросердну вдячність, подякувати вам за вашу велику працю і вагомий внесок у становлення поколінь. Батьки довіряють вам дітей, мрії і надії, пов’язані з ними. Вони знають, що їхні діти перебувають у надійних руках, що вчителі бачать потенціал дитини і сприяють його розвитку.

Бажаю вам на вашому відповідальному професійному шляху і в особистому житті міцного здоров’я, щастя, нових звершень на благо України.

Віктор ЯНУКОВИЧ, лідер Партії регіонів.

Шановні освітяни!

У розпал осені ми відзначаємо День працівника освіти — свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягнути найголовніше в житті. Кожен із нас згадує свого найулюбленішого Вчителя — того, котрий долучив до книги, запалив іскорку знань, став старшим другом і порадником. Хоч би яким був життєвий шлях, яких звершень досягла б людина, своїми професійними та моральними здобутками вона буде зобов’язана саме йому.

Ми шануємо мудрість і наполегливість, професіоналізм і самовідданість освітянина — учителя, вихователя, викладача, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє України.

Від імені народних депутатів — членів Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти прийміть щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, добро і щедрість душі. Впевнені, що ви й надалі докладатимете зусиль задля утвердження заможної, конкурентоспроможної та духовно багатої України. Вважаємо, що і влада, і суспільство заборгували своєму вчителю. Системі освіти досі бракує належної державної уваги та громадської підтримки.

Верховна Рада України та її профільний комітет намагаються робити все можливе, щоб законодавчо піднести авторитет учителя, забезпечити його добробут, створити умови для нормальної та продуктивної педагогічної праці. Цього року вперше започатковано щорічну Премію Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів. Лауреатами першої Премії стали 30 найкращих педагогічних працівників з усіх регіонів України. Комітет наполегливо працює над новою редакцією Закону України «Про вищу освіту», над внесенням змін і доповнень до законів України «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про позашкільну освіту» та «Про наукову та науково-технічну діяльність». Ми виходимо з того, що будь-які пропоновані шляхи модернізації вітчизняної системи освіти мають бути спрямовані на реалізацію стратегічних завдань — кардинальне підвищення якості освіти та вдосконалення її змісту, докорінне переоснащення матеріально-технічної бази навчальних закладів, підвищення соціального й матеріального статусу працівника освіти.

Сподіваємося, що народні депутати України, представники всіх парламентських блоків і фракцій підтримають ініціативи комітету та ухвалять проекти законів, які внесені на розгляд вищого законодавчого органу, в тому числі «Про внесення змін та доповнень до статті 57 Закону «Про освіту» (щодо пенсійного забезпечення та оплати праці педагогічних працівників)».

Щиро бажаємо Вам, шановні колеги, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, вагомих творчих успіхів і невичерпної наснаги.

З повагою та найкращими побажаннями, Володимир Полохало голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти .