Хмельницька область
Сиротам купуватимуть хати в селі
Кожній дитині-сироті, яка, вийшовши з інтернату, не має де мешкати, в Кам’янець-Подільському районі на Хмельниччині купуватимуть хати в селі. Нині таких дітей — 45, і влада не може допустити, щоб вони стали бомжами. Із обласного та районного бюджетів планують витратити на домівки для них близько 800 тисяч гривень. У селах чимало порожнього житла за доступними цінами, добротна хата з садом та городом коштує лише 50 тисяч гривень, а далі від міста можна знайти й у кілька разів дешевшу. Користь від утілення програми очікується подвійна: сироти отримають дах над головою, а село — молодих громадян. Єдиною вимогою до нових власників, на яких оформлять усі документи, заявляють в райдержадміністрації, буде: не продавати таке житло бодай перші п’ять років. Це застереже від можливих споживацьких настроїв, стримає бажання розтранжирити кошти, отримані за хату.
Меморандумами вдарять по цінах
Влада Кам’янця-Подільського сподівається здолати спекулянтів, які на місцевих ринках реалізують гречану крупу за завищеними цінами. У Хмельницькому цей популярний продукт коштує не більш як чотири з половиною гривні за кілограм, а в Кам’янці дешевше 5,5—6 гривень він не буває. З метою соціального захисту населення запропоновано укласти меморандуми про співпрацю з підприємцями. У них передбачаються певні зобов’язання влади та бізнесу, спрямовані на обмеження цін на необхідні харчові продукти: хліб, борошно, олію, крупи, молоко, м’ясні вироби. Про це повідомив заступник міського голови Валерій Андрухович.
Віра ШПИЛЬОВА.
Одеська область
«
Фінансовий диверсант» намагався знищити підприємствоСпівробітники міліції викрили
«фінансового диверсанта», котрий намагався знищити підприємство з іноземними інвестиціями, на якому він працював. Методика дій шахрая виявилася примітивно простою: протягом трьох років він із завидною регулярністю укладав завідомо невигідні для підприємства договори з різними комерційними структурами. Це призвело до створення кредиторської заборгованості перед цими структурами в сумі 9 мільйонів гривень.Ну а коли
«фінансовий диверсант» відчув, що у нього, образно кажучи, горить земля під ногами, він викрав печатку підприємства й почав знищувати фінансову документацію. За цим заняттям його й застали працівники правоохоронних органів. Прокуратура Одеської області порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 219 Кримінального кодексу України (доведення до банкрутства).В’ячеслав ВОРОНКОВ.