Івано-Франківська область

У Долині відкрито пам’ятну дошку кардиналу Любачівському

Під час святкування дня міста в Долині урочисто відкрито і освячено меморіальну дошку кардиналу Мирославу Івану Любачівському, уродженцю цього міста.

Мирослав Іван Любачівський очолив Українську греко-католицьку церкву після виходу її з підпілля. До того навчався в Українській греко-католицькій богословській академії у Львові, в Біблійному інституті у Римі, в Григоріанському університеті, студіював медицину в Королівському італійському університеті в Римі. 1938 року у Львові прийняв ієрейські свячення з рук митрополита Андрея Шептицького в каплиці кафедрального собору святого Юра. Частину життя кардинал провів у США, однак після проголошення незалежності повернувся в Україну. Помер 2000 року, похований у соборі святого Юра у Львові. У Долині патріарху також планують спорудити пам’ятник.

Дарина НАЗАРЧУК.

Луганськ

Артефакти доповнять історію краю

Біля озера Підпісочне Кременського району археологи науково-дослідного центру «Спадщина» розкопали тришарову пам’ятку стародавніх років. На території в 96 квадратних метрів визначено багато давніх поселень різних епох. Знахідка складається із трьох шарів: верхній — це раннє Середньовіччя, другий — Бронзовий вік і третій відображає епоху неоліту. За словами професора Сергія Санжарова, там, де закінчується шар Бронзового періоду, копати лопатами було не можна, тому розкопки вели за допомогою ножів. Крім пам’ятки археології, виявлено велику кількість гончарних виробів, елементи зброї тощо. Для уточнення віку знахідки вчені планують провести радіовуглецевий аналіз.

Алла АНТІПОВА.

Полтавська область

Шведські полки «окупують» Полтаву

Ветерани Вермландського полку планують відвідати Полтаву та вшанувати пам’ять полеглих у Полтавській битві воїнів. Про це на зустрічі з міським головою Адрієм Матковським повідомив полковник у відставці, у минулому командувач Вермландським полком збройних сил Швеції Бйорн Томтлунд. Нині він очолює товариство офіцерів Вермландського полку. Однойменний полк Шведської Королівської армії брав участь у Полтавській битві 1709 року і практично весь поліг у бою. Лише декілька офіцерів і солдатів потрапили тоді в полон і через десять років змогли повернутися на батьківщину. За шведською традицією полк, що загинув, не розформовується, а укомплектовується наново. Тож і сьогодні такий полк у шведському війську є. Гість повідомив, що близько ста членів товариства ветеранів полку вирішили прибути до Полтави, щоб вшанувати пам’ять полеглих.

Дмитро СКОБЕЛЬСЬКИЙ.