Шановні співвітчизники!

Дорогі брати і сестри!

Християнсько-Демократичний Союз, як політична партія, що об’єднує вірних різних християнських Церков та базується на християнських цінностях, беручи до уваги молитовні стояння в попередні роки нашої Незалежності та їхні спасенні наслідки для нашої Держави і української спільноти, усвідомлюючи свою відповідальність як християн за духовний стан нашого народу, прагнучи Божого благословення для нашої країни та всіх її громадян, закликає усіх співвітчизників, а насамперед християн України, незалежно від їхньої конфесійної приналежності, провести декілька днів напередодні Великодня в молитві покаяння та у заступницькій молитві за наш народ.

Ми усвідомлюємо значення покаяння як необхідної умови для Божого прощення та благословення та розуміємо необхідність подолання духовних наслідків багаторічного панування безбожної ідеології.

Ми переконані, що поступ країни є можливим лише за умови внутрішньої зміни у серцях і душах усіх громадян, а особливо керманичів. Без цієї внутрішньої зміни пробуксовуватимуть і «прориви», і «дорожні карти», й інші програми, які мали б вивести нас до нових обріїв розвитку.

Покаяння — акт добровільного зречення від гріха, жаль щодо гріхів, вчинених у минулому та прийняття на себе зобов’язання не грішити у майбутньому. Покаяння є внутрішнім, сердечним актом, переміною у стані душі. Зовнішнім проявом покаяння є сповідання своїх гріхів та зміна поведінки людини, що кається. Каятися — це відчувати щирий жаль щодо раніше вчинених гріхів, відмовитися від того, щоб чинити гріх та намагатися жити за заповідями Божими.

Святе Письмо містить багато прикладів і особистих покаянних молитов, і заступницьких молитов людей Божих за свій народ. Наслідком покаяння є внутрішнє очищення, зміна поведінки, Боже прощення та благословення.

Тож схилімо свої серця та душі перед Господом, щоб Він вірний своїй обітниці — «Де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані — там Я серед них» (Мтв. 18:20) та «Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої» (Івн. 1:9) — простив нам наші провини перед Ним та перед іншими.

Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору, радянських репресій, незліченних мучеників за віру, які загинули у комуністичних катівнях, молімося, щоб Господь простив нам вільну чи невільну участь у безбожній системі комуністичного режиму.

Пам’ятаючи слова Спасителя «що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили» (Мтв. 25:40), молімося за себе, щоб праведними бути в подальших своїх діях, щоб Господь простив нам байдужість до проблем тих, хто знаходиться поруч із нами і потерпає без нашої допомоги. Молімося, щоб Господь простив нам, коли у своїх діях ми керувалися корисливим розрахунком, а не благом ближнього, та наш егоїзм.

Молімося, щоб Господь простив нам байдужість до нашої країни.

Молячись молитвою «Отче наш» та проголошуючи «І прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим» (Мтв. 6:12), молімося, щоб Господь дав нам сил простити усім, хто заподіяв зло нам особисто і нашому народові. Простити не означає забути чи ігнорувати, але означає проявити дійсну силу духа та піднятися вище заподіяної кривди. Просимо у Бога сили піднятися над усіма розбіжностями, часто штучно насадженими, усвідомити себе єдиним народом, відповідальним перед Богом, минулими та майбутніми поколіннями, за долю нашої країни.

Молімося, щоб Господь простив усі гріхи нашому народові та послав Своє благословення на наш Край.

Ми віримо, що така молитва дійсно здатна об’єднати Схід та Захід нашої Батьківщини, простягнути руки один до одного, очистити наші душі від скверни минулого, допомогти побачити не лише себе, а й інших поруч з собою, піднятися над егоїзмом заради служіння благу Вітчизни та ближніх. Віримо, що така молитва є запорукою Божого благословення нашого народу та кожного з нас.

Також інформуємо вас, що ця наша ініціатива отримала благословення від предстоятелів низки провідних православних, католицьких та протестантських Церков України.

Президія політичної партії «Християнсько-Демократичний Союз».

м. Київ, 16 квітня 2008 року.