ВОЛИНЬ

Не стріляй у лебедів — позбудешся і грошей, і майна...

Надзвичайно дорогою виявилася лебедятина, якою захотів посмакувати 32-річний мешканець Іваничів Ігор Х. Маючи обласну відстрілочну картку по угіддях УТМР, минулої суботи він вирушив у Селець Володимир-Волинського району. Випливши на гумовому човні на місцевий став, він побачив двох птахів-красенів. Недовго думаючи, горе-мисливець вистрелив у них. Та скористатися трофеєм не вдалося. За протиправні дії його затримали співробітники Володимир-Волинського міськрайвідділу внутрішніх справ. Знаряддя, яке використовував зловмисник: рушницю ТОЗ-63, човен, автомобіль ВАЗ-21047 — вилучено. За фактом браконьєрства заведено справу.

Як поінформував начальник мисливського відділу обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Жабчук, незаконне добування лебедів дорого обійдеться порушнику. Так, згідно з обчисленням розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства і полювання, за незаконне добування або знищення лебедів передбачено стягнення: за одну особину — в розмірі 1000 гривень. Однак це ще не все, що має сплатити браконьєр з Іваничів. Згідно з «Кодексом України про адміністративні порушення» стаття 85 («Порушення правил використання об’єктів тваринного світу») Ігор Х. мусить сплатити штраф у розмірі від двох до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 — 340 гривень).

Микола ЯКИМЕНКО.

ЗАКАРПАТТЯ

Герої фестивалів — повидло та картопля

До фестивалів вина та бринзи, що традиційно проводяться на Закарпатті, додалися ще два — повидла й картоплі, котрі також мають популяризувати сільський туризм. Перший започаткували в селі Геча Берегівського району, другий — у Лазещині на гуцульській Рахівщині.

Леквар (саме так на Закарпатті називають повидло), який тут варять з ранку до пізнього вечора у великих котлах й на маленькому вогні, може зберігатися в глиняних горщиках хоч десять років. Головний приз фестивалю — 30-літровий чан — отримала Спілка ґаздинь із села Вари.

Етнофестиваль «Гуцульська ріпа» (ріпою рахівці називають картоплю) упродовж минулих вихідних проходив у селі Діловому біля знака «Географічний центр Європи», бо після липневого паводка село Лазещина оголошено зоною екологічного лиха. Учасників та гостей свята під мелодії троїстих музик частували стравами з картоплі, оригінальними домашніми напоями. Тут також були семінар з питань безпечної поведінки в горах, презентували новий маршрут «Закарпатський туристський шлях», майстер-класи з різних видів народної творчості. А ще збирали пожертви для потерпілих від паводка мешканців Лазещини.

Іван ГУДЗОВАТИЙ.