За оцінкою фахівців Служби безпеки України, незаконні доходи ділків нелегального ринку трамадолу становлять до 680 мільйонів гривень на рік. Вважається, що основою протиправної схеми, яку використовують зловмисники, є недосконале нормативне регулювання цього препарату. У результаті його значна кількість іде з-під контролю держави й наповнює чорний наркоринок.
Луганська область трамадол не виробляє, хоча й має промисловий об’єкт, що виготовляє медичні препарати й володіє ліцензією з обігу наркотичних засобів. Це комунальне підприємство
«Луганська обласна «Фармація», до складу якої входить 47 аптек і 8 лікувально-профілактичних установ. Міжвідомча комісія перевірила діяльність даних об’єктів на предмет наявності й контролю ампул і капсул трамадолу, але фактів порушень законодавства не виявила.За офіційними даними, в області на обліку перебуває 150 хворих, що мають наркотичну залежність від трамадолу. Всі ці люди є жертвами саме не медичного використання, а тіньового ринку, який, за твердженням правоохоронців, у регіоні становлять дрібні збувальники. Свій товар вони продають невеликими партіями — до 100 капсул, і, як правило, це заняття є єдиним видом їхньої діяльності. Трамадол одержують через п’яті-шості руки від
«колег» з інших областей і воліють збувати його в постійних місцях і постійним клієнтам.За два тижні перевірок міжвідомча робоча група виявила 25 фактів незаконної реалізації даного препарату. У Стаханові трамадол незаконно реалізовувався в одній з аптек, що не має ліцензії на його продаж, в Алчевську точка збуту була на одному зі складських приміщень, у Краснодоні — на автостанції.
За матеріалами управління СБУ органами МВС порушено 13 кримінальних справ, з незаконного обігу вилучено більше 1200 капсул і ампул трамадолу. За твердженням співробітників правоохоронних органів, у результаті такого контролю немедичне вживання трамадолу в Луганській області останнім часом знизилося приблизно в 5—6 разів.
Луганськ.