Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку використання у 2008 році субвенцій із державного бюджету обласним бюджетам Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23—27 липня цього року.

Встановлено, що за рахунок субвенції здійснюється виплата останньої авансової суми допомоги у такому розмірі:

100 тис. гривень — для першої категорії постраждалих сімей, в яких житловий будинок (квартиру) зруйновано або він не підлягає відновленню, чи сім’я підлягає відселенню із житлового будинку (квартири) у зв’язку з тим, що він розташований у зоні підвищеного ризику (пошкоджений житловий будинок (квартира), який може бути протягом найближчого часу підтоплений, або житловий будинок (квартира), який протягом найближчого часу може бути пошкоджений внаслідок зсуву);

30 тис. гривень — для другої категорії постраждалих сімей, в яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає капітальному ремонту або має істотні пошкодження (непридатні для експлуатації підлога, віконні та дверні блоки, внутрішньобудинкові мережі газо -, водо -, електропостачання, має місце відшарування зовнішньої або внутрішньої штукатурки).

Зазначені виплати зменшуються на суму вже отриманої допомоги.

Збільшено остаточні суми допомоги. Зокрема, вона надається:

для першої категорії постраждалих сімей — виходячи з опосередкованої вартості спорудження житла в сумі 3850 гривень за один кв. метр загальної площі житлового будинку (квартири), який зруйновано або він не підлягає відновленню, чи сім’я підлягає відселенню з житлового будинку (квартири) у зв’язку з тим, що він розташований у зоні підвищеного ризику (пошкоджений житловий будинок (квартира), який може бути протягом найближчого часу підтоплений, або житловий будинок (квартира), який протягом найближчого часу може бути пошкоджений внаслідок зсуву);

для другої категорії — 850 гривень за один кв. метр фактично пошкодженої загальної площі житлового будинку (квартири), який підлягає ремонту або має істотні пошкодження (непридатні для експлуатації підлога, віконні та дверні блоки, внутрішньобудинкові мережі газо-, водо-, електропостачання, має місце відшарування зовнішньої або внутрішньої штукатурки).

У разі, коли сума допомоги становить менш як 100 тис. гривень для першої категорії і 30 тис. гривень для другої категорії постраждалих сімей, остаточна сума допомоги збільшується на суму допомоги у зв’язку із зруйнуванням та пошкодженням господарських будівель, втратою майна та сільськогосподарської продукції тощо, з тим, щоб становила не менше як 100 тис. гривень для першої категорії і 30 тис. гривень для другої категорії постраждалих сімей.

І у цих випадках також остаточна сума допомоги зменшується на уже виплачені авансові суми.

Встановлено також новий порядок надання остаточної суми допомоги всім категоріям постраждалих сімей, а також іншим постраждалим сім’ям у зв’язку із:зруйнуванням та пошкодженням господарських будівель і дачних будинків — з розрахунку 50 гривень за один кв. метр загальної площі кожної будівлі, будинку. При цьому до розрахунку включається не більше як 30 кв. метрів загальної площі будівлі, будинку. За відсутності інвентарної справи на господарську будівлю, дачний будинок для надання допомоги використовуються дані погосподарських книг.

Що стосується надання допомоги у зв’язку із загибеллю худоби, то вона надаватиметься і у разі втрати кіз.

Врегульовано питання надання допомоги співвласникам житлового будинку (квартири), членам житлово-будівельного кооперативу, садового товариства. Вона буде пропорційною площі будинку, яка належить кожному з них.

Надано можливість отримати допомогу членам сімей померлих власників (співвласників) житлового будинку (квартири), членів житлово-будівельного кооперативу, садового товариства до встановлення права власності на цю нерухомість.

Також передбачено, що за відсутності інвентарної справи на житловий будинок (квартиру) або дачний будинок для надання допомоги використовуються дані погосподарських книг.A