Але якщо вони платять за свою розмову
Знайома якось розповіла про існування спеціальної телефонної карти, що дає змогу розмовляти по телефону зовсім безплатно й у необмеженій кількості. Правда, попередила, що цей технічний пристрій — річ досить рідка, оскільки виготовляється кустарним способом.
Останнє повідомлення трохи насторожило. Для ясності довелося проконсультуватися у правоохоронців, і не даремно. В управлінні СБУ не тільки підтвердили незаконність емулятора телефонної карти, але й розповіли одну повчальну історію.
Отож про карти. Цей технічний пристрій являє собою основу пластикової таксофонної карти
«Укртелекома» з вбудованим чипом, що дає можливість відновлювати ємність електронного гаманця майже нескінченно. Ці пристрої кустарів-умільців купують переважно іноземці, які вчаться або працюють в Україні, і з їхньою допомогою значно скорочують свої витрати на телефонні розмови з рідними. Точніше кажучи, взагалі нічого не платять за зв’язок, оскільки всі розрахунки мимоволі бере на себе український оператор телефонного зв’язку.Одним із власників такого емулятора, що потрапив у поле зору співробітників СБУ, став виходець із далекої південноамериканської країни. Він, до речі, має українське громадянство й живе в наших краях досить давно. Як пізніше з’ясувалося, дон Альберто (назвемо його так) був активним послідовником культу Вуду й постійно підтримував контакти з одновірцями. Він періодично виїжджав за кордон, у тому числі й на історичну батьківщину, для участі в церемоніях цієї екзотичної релігії. На одному з таких заходів хтось із співвітчизників презентував йому змонтовану за останнім словом техніки картку-емулятор. У неї було
«вшито» 16 номерів, за якими можна було розмовляти незважаючи на тривалість телефонного спілкування. Для дона Альберто це був воістину дорогий подарунок. Поговорити по телефону він любив, тим більше, що мав потребу в спілкуванні не тільки зі своїми рідними, але й одновірцями. Це влітало йому в копійчину: у середньому за рахунками міжміського зв’язку доводилося платити по 5 тис. грн. щомісяця.За пару тижнів дон Альберто наговорив на 20 тис. грн., які
«повісив» на «Укртелеком». На щастя, технічні можливості оператора дають змогу виявити емулятори й інші форми протиправного втручання в роботу системи. Однак існує серйозна технічна небезпека, що призводить до збою програмного забезпечення в мережі. До слова, з погляду законодавства, такі дії є несанкціонованим втручанням у роботу автоматизованих систем і мереж електрозв’язку й спричиняють кримінальну відповідальність.Луганськ.