Хочу висловитись щодо доцільності зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Прочитавши статтю
«Випускників поставили перед фактом» («Голос України» за 21.03.08), я обурилася.По-перше, хто авторові сказав, що реформи застали нас зненацька посеред навчального року? Тестування проводились ще в 2003-му, а нас про обов’язковість їх проходження у 2008-му поінформували рік тому.
По-друге, від кого лунають аргументи проти ЗНО? Та від тих учнів, які сподівались, що батько-мати продадуть корову, або просто займуться бізнесом, і це дозволить (звісно, дуже розумним абітурієнтам) без проблем вступити до ВНЗ, а потім розповідати, яка у нас погана країна, і як
«без взятки — никуда!»І, по-третє, навіщо брати інтерв’ю у представника вузу, де ЗНО відбирає такий вагомий прибуток?
Зрозумійте, враховуючи рівень корупції у вищих навчальних закладах, зміна механізму вступу своєчасна і доцільна, а результат буде у тисячі разів кращий, ніж усі попередні.
Стосовно непідготовленості міністерства, педагогів, дітей і батьків... Протягом навчального року нам надано величезну кількість інформації, все пояснено і роз’яснено і, врешті-решт, видано посібники з інформаційними матеріалами щодо ЗНО, в яких все розписано до найменших дрібниць!
Дуже вдячна Президентові за його указ про введення ЗНО, тепер я дійсно маю шанс вступити до ВНЗ.
Шпола Черкаської області.
P. S. Сподіваюсь,
«Голос України» справді справедлива і демократична газета, і мій лист буде надруковано.