Севастополь

Прогнози фахівців збуваються: активізувалися зсуви

Таку нерадісну інформацію на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій повідомив начальник управління НС міської держадміністрації Мирослав Сагайдак. За його даними, в нинішньому році зсуви помітно активізувалися. Розвиток ситуації в такому напрямку цілком збігається з прогнозами вчених, які заздалегідь попереджали: наростання активності зсувів у Криму варто чекати з 2008-го по 2011 роки.

До рекомендацій фахівців міська влада прислухалась і позаторік розробила та прийняла програму заходів для захисту від зсувів на період до 2011 року. В документі міститься докладний перелік небезпечних ділянок на морському узбережжі й у гористій місцевості. Проте, на думку Мирослава Сагайдака, фінансування програми недостатнє. Якщо в 2004 році на ці цілі виділили 1 млн. 800 тисяч гривень, то в наступному — лише 100 тисяч, а в 2006-му бюджет за цією статтею взагалі був нульовий. Із виділених у 2007-му 540 тисяч удалось освоїти тільки 460.

Трохи краща картина з фінансування регіонального підрозділу «Укравтодору»: торік шляховики одержали близько двох з половиною мільйонів гривень. Та от тільки всю суму довелося витрачати «точково» — на ліквідацію і відвернення зсувів на трасі Севастополь—Ялта в районі Ласпі. А між тим зсуви потенційно небезпечні не тільки на автомобільних трасах. На початку літа «прокинулося» сповзання ґрунту на вул. Подольцева, яке не турбувало останню п’ятирічку. На мисі Фіолент дедалі частіше стали завалюватися ділянки берега. Тривожне чекання фахівцям уселяє ділянка від Радіогірки до селища Андріївка — тут зсув довжиною більше кілометра може знищити майже 30 гектарів прибережної території. Як показують останні виміри, не вдалося зупинити зсувні процеси в районі Севастопольської ТЕЦ. А з цього джерела в опалювальний сезон одержують тепло у свої квартири десятки тисяч севастопольців.

Микола МАГДИЧ.

Хмельниччина

«Наддністрянські візерунки» чарували гостей самобутнім співом і танцями

У селі Рудківці Новоушицького району, на мальовничих берегах Дністра, пройшло фольклорне свято «Наддністрянські візерунки». Дійство приурочили до дня народження району, який неодноразово перебував у складі різних повітів, губерній та областей і лише з січня 1954 року став частиною Хмельниччини. На святі були виступи кращих районних народних аматорських колективів, виставки творчості народних умільців, експозиція картин та вишивок. Ледь стихне це свято, як у середині серпня новоушичани знову запрошують до себе — на етнофестиваль «Отроків».

Віра ШПИЛЬОВА.